Y.G. kesiciler ters akım çalışırmı ?

darılmıyorum kardeşim. ayrıcı yük altında kapatılmaz tamam ama tüm ayırcılar aynı değildir.
bay-pass ayırıcısı diye bişey var. aşağıdaki resimlere bakmanı tavsiye ederim. biz önceki resimde yük altında ayırıcıları kapatmıyoruz, gerilim altında kapatıyoruz. ikisi farklıdır.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
darılmıyorum kardeşim. ayrıcı yük altında kapatılmaz tamam ama tüm ayırcılar aynı değildir.
bay-pass ayırıcısı diye bişey var. aşağıdaki resimlere bakmanı tavsiye ederim. biz önceki resimde yük altında ayırıcıları kapatmıyoruz, gerilim altında kapatıyoruz. ikisi farklıdır.

Arkadaşım yükün beslendiği hatta paralel ayrıcı üzerinden yükü besliyorsun besleme akımı bölünür hala neyi tartışıyorsun ? Gerilim üzerine kapatmış olmuyorsun direk yük üzerine kapatmış oluyorsun hala anlayamadın mı????

Tekrar ediyorum Adı soyadı göbek adı ne olursa olsun ayırıcı yük altında kapatılmaz.

yük altında açma kapama yapmakla gerilim altında açma kapama yapmak faklı şey. sen bunu anlamıyorsun. benim dediğim bay-pass olayı tek baralı sistemde kullanılıyormu ? kullanılıyor. bunda neden kullanılmasın ?

yük altında açma kapama yapmakla gerilim altında açma kapama yapmak faklı şey. sen bunu anlamıyorsun. benim dediğim bay-pass olayı tek baralı sistemde kullanılıyormu ? kullanılıyor. bunda neden kullanılmasın ?

Benim demek istediğimi bilenler anladı onlardan tekrarını dinlersin. sana iyi geceler...

AYIRICI YÜK ALTINDA AÇILAMAZ KAPATILAMAZ. Bunu iyi öğren.

BELKİ ŞİMDİ NE YAPMAYA KALKTIĞINIZI ANLARSINIZ !!!

transfer.jpg

Hadi şimdi sana iyi geceler...

bahsettiğiniz 9259 yük ayırıcısı olmalı ve trafo ile barayı direk birbirine bağlıyor. Arada da herhangi bir kesici yok. Burada ayırıcı yerine kesici kullanılması daha doğru olurdu bence. 9256 nolu kesicide Bakım yapılırken fider2 yolu üzerinde olacak bir arızada sistemi koruyan hiç bir koruma elemanı yok.

yoo olay böyle değil. anlaşamadık biz.

bahsettiğiniz 9259 yük ayırıcısı olmalı ve trafo ile barayı direk birbirine bağlıyor. Arada da herhangi bir kesici yok. Burada ayırıcı yerine kesici kullanılması daha doğru olurdu bence. 9256 nolu kesicide bakım yapılırken fider2 yolu üzerinde olacak bir arızada sistemi koruyan hiç bir koruma elemanı yok.

Boşver arkadaş adam anlamamakta inatçı herhalde neticeyi hazmedemiyor ! Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp !

madem koruma olmayacak 9249 ve 59 by-pass kesicilerini kapatarakda ulaşamazmıyız. by-pass kesicilerinin amacı bu değilmi değilmi zaten. yoksa adı by-pass kesici olmaz. 9 rakamı ile biten kesiciler by-pass kesicisidir.

Sen daha ne dediğini bilmiyorsun ayrıca ayrıcıya kesici diyorsun ! Hem birşey bilmiyorsun hemde özelden bana ukalalık yapıp belgen ne diyorsun :D

Elektrik Mühendisiyim, Yüksek gerilimde işletme sorumluluğu belgem var daha sayayım mı?

Raydan çıkarma beni bak işine arkadaş !

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri