Y.G. kesiciler ters akım çalışırmı ?

çizdiğin kırmızıya iyi bak fider 2 ye gitmesi gerekmiyomu ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sen ya hap falan aldın yada kafan kıyak ! bu sana son mesajım. Aklını başına devşir öyle gel buraya !
Geçmiş mesajlarını iyi oku ne yazmışsın bakalım !

Benim bu edepsize sabrım kalmadı işi bilen birileri kaldığım yerden devam edip arkadaşa işi öğretiversin...

1- AYIRICI YÜK ALTINDA KAPANMAZ
2- AYIRICI VE KESİCİ SEMBOLLERİNİ İYİ ÖĞREN.

İŞİN BAŞINDA BU TEMEL BİLGELERE İHTİYACIN VAR !

Son düzenleme:
sen ya hap falan aldın yada kafan kıyak ! bu sana son mesajım. Aklını başına devşir öyle gel buraya !

Benim bu edepsize sabrım kalmadı işi bilen birileri kaldığım yerden devam edip arkadaşa işi öğretiversin...
Akşam akşam horozla bizi güldürdün ama kendi moralini bozuyorsun. Arkadaşın aklına takılıvermiş madem anlamak istemiyor birde üstüne üstlük özelden yazıyorsa boş versene öyle aklında takılı kalsın. Senin kim olduğunu, bilgi seviyenin ne olduğunu forumda az çok zaman geçiren birisi anlar zaten.
Not: Şimdi bu horoz neyin nesi diye merak eden olursa :
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/tecrübe-mi-diploma-mı.95904/page-2#post-603798
Konuya da cuk diye oturdu...Neymiş ? İkisi de bir arada olmalıymış...

Son düzenleme:
Hem kızıyorum hem üzülüyorum böyle insanlara. Beni de insanlıktan zorla çıkartıyorlar !

Biz onun gibi acemiyken ezile büzüle çekine çekine soru sorardık şimdiki nesilde bilgi yok saygıda yok !

Hem bilgi yoksunu hem özelden belgen ne diyor! Hasbinallah ! Sen sabır ver yarabbi !

Kaaçççıııınnnnnn @Hırçın 41 yine patlayacak :)))

yük altında açma kapama yapmakla gerilim altında açma kapama yapmak faklı şey. sen bunu anlamıyorsun. benim dediğim bay-pass olayı tek baralı sistemde kullanılıyormu ? kullanılıyor. bunda neden kullanılmasın ?
Cevabı, 2. resimde 2. paragraf, 4. paragrafın son cümlesini oku ne anlıyorsun? Yaşlıuzman ne diyor?

Ben bu şahsın mesajlarını görmemek için kendisini kara listeye aldım, şuanda hiç bir mesajını görmüyorum. Yazışmaya devam edersem beni insanlıktan çıkartacak siz devam edin arkadaşlar.

şöyle yazıyor.
kesicide Bakım yada arıa çalışması olduğunda kesicisi üzerinden beslenirken by-pass kapatılır.
by-pass ın açılabilmesi için paralelindeki kesicinin kapalı olması gerekir. by-pass ayırısı yük altında açma kapama yapmaz.

enerjinin sürekliliğini korumasız sağlar. normal besleme durumunda by-pass ayırıcısı hep açık durumdadır.

neyse ben öğreneceğimi öğrendim. emeği geçenlere teşekkürler.

Kesicilerde heleki yüksek gerilimde ters akım olmaz. Y.G den bahsediyorsak bir EİH enerjilenirken kesicinin A tarafından B tarafına enerji verirken, aynı hattan baraya enerji almak istersek akım B den A ya doğru akacaktır. 9256 için hat transfere alınır.

Konu ciddi şekilde dağılmış. Kısaca özetleyelim.

59-37-35 ayırıcılarını kapat 36 kesicisini kapat trafoyu besle,
56 kesicisini aç 55 ve 57 ayırıcılarını aç
bakımını yap

Doğru manevra.

kesiciy tersten beslemiş olmadınmı. Transfer barada güvenlik amaçlı akım trafosu kullanılmıyormu ?

Fider korumaları için akım trafosu bulunmaz. Transfere alınan fiderin korumaları transfer kesicisine (9236) aktarılır.

madem koruma olmayacak 9249 ve 59 by-pass kesicilerini kapatarakda ulaşamazmıyız. by-pass kesicilerinin amacı bu değilmi değilmi zaten. yoksa adı by-pass kesici olmaz. 9 rakamı ile biten kesiciler by-pass kesicisidir.

Kesinlikle böyle bir şey yapılamaz. Yapılırsa TRAFO 2 ile Fider 2 korumasız olarak birleştirilmiş olur.

Arkadaşım yükün beslendiği hatta paralel ayrıcı üzerinden yükü besliyorsun besleme akımı bölünür hala neyi tartışıyorsun ? Gerilim üzerine kapatmış olmuyorsun direk yük üzerine kapatmış oluyorsun hala anlayamadın mı????

Tekrar ediyorum Adı soyadı göbek adı ne olursa olsun ayırıcı yük altında kapatılmaz.

Yanlış. Gerekli şartlar oluşturulursa yapılabilir. Örneğin 9263 9265 ayırıcıları ve 9266 kesici kapatıldıktan sonra 9253 ayırıcısı kapatılabilir. 9253 kapalı iken 9255 açılabilir. Bu işlemler yapıldıktan sonra 9263 9265 9266 açılarak bara 2 den bara 1 e intikasız geçiş yapılmış olur. Bu manevra TEİŞ ta oldukça sık kullanılır.

Kolay gelsin...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri