Y.G İmza Yetkisi

erkamacar

Üye
Okuduğum üniversitede son sınıf Elektrik-Elektronik öğrencisiyim. Teknik secmeli olarak Y.G dersi var. EMO’ya göre dağıtım, enerji ve güç derslerini verdiğim icin 1kV altı üstü imza yetkim var. Kafamı karıştıran Y.G dersi bana imza olarak fayda sağlar mı? Dersi veren hoca cok sıkıntılı ve son sınıf olmamdan dolayı FF riskini alıp almayacağımı bilemedim. Ayrıca Aydınlatma ve iç tesisat dersini de alacağım bu dönem. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selam.
Elektrik işlerinde EMO kayıtlı imza yetkisi almak için; elektrik derslerinden en az 3 tanesini almış olman lazım.
Yüksek Gerilim, Elektrik Makinaları vs. (EMO sitesinden kontrol edebilirsiniz)
Fakat Y.G imza yetkisi başka bir durum (başlığa istinaden yazım).

NOT: Genel olarak öğrenciler hangi dersten korkar ise en yüksek aldıkları not o dersten olurmuş. Tecrübe edilmiştir.

Selam.
Elektrik işlerinde EMO kayıtlı imza yetkisi almak için; elektrik derslerinden en az 3 tanesini almış olman lazım.
Yüksek Gerilim, Elektrik Makinaları vs. (EMO sitesinden kontrol edebilirsiniz)
Fakat Y.G imza yetkisi başka bir durum (başlığa istinaden yazım).

NOT: Genel olarak öğrenciler hangi dersten korkar ise en yüksek aldıkları not o dersten olurmuş. Tecrübe edilmiştir.
Y.G imza yetkisini nasıl alıyoruz peki hocam?

Lisans diplomasına sahip,
EMO imza yetkisi almış,
SOMA yada muadil yerde YG/OG eğitimi alıp sertifikalanmak,
EMO'dan YG imza yetkisi için başvuru yapmak.
SOMA eğitimleri, OG ve YG için hem çalışma hem yönetme yetkisi vermektedir. Yani Teknisyen/Tekniker olanda bu sertifikayı alabilir (imalatında çalışma için), mühendis olanda alabilir (imalatı yönetmek/onaylamak için).

Okuduğum üniversitede son sınıf Elektrik-Elektronik öğrencisiyim. Teknik secmeli olarak Y.G dersi var. EMO’ya göre dağıtım, enerji ve güç derslerini verdiğim icin 1kV altı üstü imza yetkim var. Kafamı karıştıran Y.G dersi bana imza olarak fayda sağlar mı? Dersi veren hoca cok sıkıntılı ve son sınıf olmamdan dolayı FF riskini alıp almayacağımı bilemedim. Ayrıca Aydınlatma ve iç tesisat dersini de alacağım bu dönem. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Kardeşim merhaba;

bahsi geçen 3 dersi aldıysan(transkriptini emoya gönder şansa bırakma tamam desinler) hiç gerek yok maceraya ama o 3 dersi al mutlaka. Ben aldım fakat dersin adı başkaydı maalesef ispat edemiyorum ve bazen sıkıntı oluşturdu. imza meselesine gelince o 3 dersi alırsan alamayacağın belge yok emonun sitesini takip et istediğine kaydolursun. Kariyerinde başarılar dilerim umarım sevdiğin ve mutlu olduğun alanda çalışırsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri