yıldız-üçgen yolvermede kompanzasyon

valla ben 7.5 kvarlık kondansatör koyacağım doğrumu sizlerce birde sayın fahri yetişin verdiği listede devirdende bahsedılıyor devrın ne önemi var :s

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
(Bu değer motor tam yükte çalıştığı farzedilerek hesaplanmıştır. Motor yüklenmesi düştükçe kondansatör gücü de azalır.)
Genc arkadas, yardımcı olmusda, ben yukardakı cümlede takıldım. Bu zamana kadar aklımda kalan, motorlar, yüksüz calısdıkca, hesaplamadakı/ cetveledekı degerden fazla kondansatör gerkesinimi olur, yani cosfi'si düşerdi..
Konuyu bir daha görüşmek mümkünmü..

Bu konuda haklısınız. Ama motorun indüktif sarfiyatını etkileyen bir diğer etken de P olduğu için aynı sonuç çıkmalı aşağı yukarı. En doğrusu deneme yoluyla motorun az yüklenme durumunda cosfi tespiti aslında.

7.5 Kvar en uygunu. 5 te yeter ancak zaman içinde azalmaları da göz önüne almış olursunuz.

Kubilay arkadaşımız kesinlikle yanlış söylemiş o hesap o şekilde olmaz yukarıdaki tabloda verildiği için daha detaylı bilgi vermenin bir anlamı yok. iyi çalışmalar

Sn. Zeybek'e katılıyorum. Motor yüklendikçe çektiği reaktif akım düşer.Yüksüz durumda yükselir.

motor dalgıç pompa arkadaşlar sürekli yükde çalışacak zaten kuyuda su olmayınca çalışmayacağına göre ???

motor dalgıç pompa arkadaşlar sürekli yükde çalışacak zaten kuyuda su olmayınca çalışmayacağına göre ???
kondansatör için bir hesap söylüyeyim 12,5 kvar kurtarır 18.5 kw 25 beygiri ikiye böl çıkan sonuca göre kondansatör konulur mesutelb abimizde zaten diyor 18.5 kw motorda 12.5 kvar hep kurtarmıştır bu vansan üstünel alarko carrier jetox ulusoy impo hepsi için geçerli aslında bir elektrik mühendisi bulup hesaplatmak daha iyi

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri