yıldız-üçgen yerine soft starter kullanımı hk.

volcanoos

Katılımcı Üye
Katılım
20 Ara 2007
Mesajlar
2,534
Puanları
56
35kW redüktörlü bir motor var ve yıldız-üçgen yol veriliyor. yıldız-üçgen yerine soft starter kullanmayı düşünüyorum fakat motor kimyasal tankını karıştırdığından tank dolu iken yol alamamasından endişe ediyorum. ilk kalkışta torkunun çok düşmemesi gerekiyor ki tank dolu iken de yol alabilsin, bu tarz bir uygulama için hangi marka soft satarter tavsiye edesiniz ? ben genelde schneider alti start kullanıyorum ve elektrik gidip geldiğinde sorun yok fakat elektrik gidip gelince arızaya geçen soft starterler olduğunu duydum. bu durumla karşılaşan var mı ?
 
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Katılım
11 Kas 2012
Mesajlar
70
Puanları
1
Yaş
41
Konum
Aydın
kardeş simens mitsubishi gıbı markaların soft startırlarının ustunde istedigin ayarları yapabilecegin sıkalar var. düşük tork yüksek tork kalkış ve duruş kalkış zaman ayarı olmak üzere 3 sıkala var. bu sıkalardan ayarını yaparsın olur biter. ben de yarın simens in 55kw lık soft sıtartırını takacagım bir sirkulasyon pompasına. ama soft startırları seçerken kontaktorlu yada kontaktorsuz olarak seçmen lazım. kontaktorsuz secersen onune bır kontaktorde baglamalısın yoksa fazın bırını kesmez.
 
Katılım
2 Eyl 2009
Mesajlar
372
Puanları
1
Yaş
49
arkadaşım merhaba
yıldız üçgen yerine soft starter çok rahatlıkla kullanabilisin.motorlara yol aldırmama sorunu diye bir olumsuzluk yok, aksine kontaktörlü sitemden daha rahat yol veriyor.yalnız bir mahsuru var, teknik servis hizmeti zayıftır.örneğin mevcut siteminde bir kontaktör arızalansa maksimum 200 tl,bu güç için kullanılan softstarter arıza yapsa 1500 tl'dir.bana göre özel bir durum yoksa softstarter ,kontaktörlü siteme göre daha risklidir.marka konusuna gelince schneiderin altistart 48 serisini kullanabilirsin, 22'ye göre daha yüksek akıma dayanıyor.
not:mutlaka baypas kontaktörü kullanmalısın çünkü, kullandığın soft starterin ömrü uzar.
kolay gelsin
 
Son düzenleme:
Konu Sah
volcanoos

volcanoos

Katılımcı Üye
Katılım
20 Ara 2007
Mesajlar
2,534
Puanları
56
teşekkürler, peki elektrik gidip geldiğinde sorun yaşayan oldumu acaba ?
 

ttkatim

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
22 Ara 2008
Mesajlar
284
Puanları
131
sn.volcanoos
Emotron soft starterin tork kontrollu olan modeli var.Tork konusundaki çekincelerinizi giderebilir diye düşünüyorum.
iyi çalışmalar

k3lwq.jpg
 

refikoyu

Üye
Katılım
23 Kas 2011
Mesajlar
24
Puanları
1
ben 35 kW motora yol veriyorum kasnaklı bir sistem tabi fazla yük yok ama elektrik dalgalanmalarında sorun yaşamıyorum ki dalgalanmadan dolayı sürekli sigorta açıyordu yol verici taktım hem panoda yer açıldı hemde birdaha sorun yaşamadım
 

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
122,298
Mesajlar
862,838
Kullanıcılar
438,902
Son üye
yusfuss

Yeni konular

Üst