Yıldız - üçgen sorunu , yardım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mevcut pano dağıtım panosundan uzakta olduğu için yükte iken voltaj düşmesi oluyor,düşen voltaj faz koruma rölesinin tolaransı dışında kaldığı için kumanda kontaktoru bırakıyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
deniz 77 arkadaşım fikrimi söylemeden önce motorların çalışma prensiplerini gözden geçirelim bir motorun verimli çalışabilmesi için 360 derece faz farkının olması gerekir söz konusu motorda faz farkı oluşturmayan her bağlantı şekli bizi yanlış sonuca götürür.
senin açıklamalarına dayanarak motor boşta iken 360 derece olmasa da çalışır düşük devirde kısa süre
1.ihtimal motor ile pano arasındaki kablo sorunlu olabilir.
2.ihtimal motor sargılarında birinde sorun var
3.besleme geriliminde ,bir fazda sorun var
iyi çalışmalar sonucu bizim ile paylaşırsan sevinirim

PAYLAŞAMAYI ÖĞRENEN SAYGINLIĞI KAZANMIŞTIR

işletmede güç problemi olabir gerilim düşümünden dolayı sanırım kontaktör atıyordur

deniz 77 arkadaşım fikrimi söylemeden önce motorların çalışma prensiplerini gözden geçirelim bir motorun verimli çalışabilmesi için 360 derece faz farkının olması gerekir söz konusu motorda faz farkı oluşturmayan her bağlantı şekli bizi yanlış sonuca götürür.
senin açıklamalarına dayanarak motor boşta iken 360 derece olmasa da çalışır düşük devirde kısa süre
1.ihtimal motor ile pano arasındaki kablo sorunlu olabilir.
2.ihtimal motor sargılarında birinde sorun var
3.besleme geriliminde ,bir fazda sorun var
iyi çalışmalar sonucu bizim ile paylaşırsan sevinirim

PAYLAŞAMAYI ÖĞRENEN SAYGINLIĞI KAZANMIŞTIR

Sanıyorum arkadaşımız sorunu çözdüğünü 21-05-2009 00:15 de bize mesaj olarak atmış. Lütfen konuları daha dikkatli okuyarak yorumlar yazarsak daha düzenli bilgi paylaşımı yapmış olacağız. Gereksiz mesajlar konu içerisinde dikkat dağıtmayacaktır.

yönetici arkadaşlar sonuca ulaşan yardım çağrılarında forumu - bir mesajla kitlesinler.
arada gün kaçırdığımız oluyor , doğal olarak buda aslında çözülmüş sorunları tartışmaya devam etmek manasına geliyor.
:)

slm karedes kontaktör seçiminde olabilir kontaktörden fazla akım gecmiş olabilir ama motorunuda bak gerektiğinden fazla akım çekebilir

selam arkadasım kontaktorun ne yur oldugunu once belırt ve hangı kontaktor bırakıyor onu belırt daha sonra bızde soruna sozum uretelım kolay gelsın

Siteye girince bu konuyu görmekten artık bıkkınlık geldi arkadaşlar sorun çözüldü lütfen mesajları okumadan mesaj yazmayalım.Bence bu konunun kapanması gerekir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri