yıldız üçgen motor yıldızda calısmıyor üçgende calısıyor

Bugün ilk defa benimde basima geldi.ilk başta yildiz kontaklarindan biri gecirmedigi icin motor kalkis yapamiyordu.bu gayet normaldi.kontaktoru degistirdim ve motora yol verdigimde motor kalkis yapamadi.ucgene geçince sikinti yok.butun uclari kontrol ettim hic bir problem yoktu.acaba baglanti problemi mi var diye yildiz uclarini kopruledim yine kalkmadi vede motorda yuk de yok.ucgene gecince hic bir sikinti yok.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Baglantı şekli bir Nolu sargı üçgenin üç Nolu ucuna 2 Nolu üç üçgenin 1 Nolu ucuna 3 nolu uç üçgenin 2 numaralı ucuna girmen lazım

Yanliş baglanti olsaydi yildiz calisip ucgende ariza verirdi.oysaki ucgene gectiginde hiç problem yoktu.vardiya degisiminden sonra arkadaş ucgen de calistirmis sargilar tümden yanmış zaten.

Baglantı şekli bir Nolu sargı üçgenin üç Nolu ucuna 2 Nolu üç üçgenin 1 Nolu ucuna 3 nolu uç üçgenin 2 numaralı ucuna girmen lazım
Ucgen calismada sikinti yok zaten.yildizda da uclar zaten ki
Ucgen calisma ile ilgili bir problem yok zaten.yildizda kalkmiyordu.fazla sürmedi sargilar yandi zaten.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sorun motordadır. Motoru değiştirince yada sarımdan gelince normal çalışacağını düşünüyorum.

Yıldız kontaktörün bir bacağı geçirmiyor ve motor iki faza kalıyor olabilir.olabilir.

Katılıyorum. Motor kalkmaya çalışıyor ama kalkamıyor demiş. Yıldızda motor iki faza kalıyor muhtemelen. Yıldız kontaktörünün kontaklarını kontrol etmende fayda var

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri