yıldız üçgen motor kabloları hk.

tek faz için 2 kablo ; tek faz için 3 kablo demek.
ayrıca bu kablolar pano ile pompa arasındaki kablolarmıdır? doğru anlıyorum değilmi?

referans gösterdiğniz tabloda 45 kW motor için 25 mm² ana giriş ve pano motor arasında da 25 mm² kesitte kablo gözüküyor. ana giriş te 25 mm² yapılabilirmi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sayın metinata,
tabloya baktım fakat 45 kw yıldız üçgende maksimum 70 metre uzunluk için 3x10 mm² kesitte kabo gösteriyor. Bu besleme kablosumu, yoksa pano ile pompa arasındaki kablolarmı? kesit düşük değilmi?
Teşekkürler.

Bahsi geçen tabloya göre10mm2lik kablo toplamda 70metreye kadar yeterli.Şu ana kadarki kablo seçimlerimde bir sorunla karşılaşmadım rahatlıkla kullanabilirsin.

ana girişi enerji alınan nokta ile tali panoya kadar olan tüm kabloların gerilim düşümü ve akım kontrolü hesabı ile bulunur. ayrıca N2xH kablo kullanmanız da gerek yok. N2xH kablo yangına dayanıklı kablodur. tarımsal sulama gibi basit usüllerde gereksiz maliyet olarak karşımıza çıkar.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri