yıldız üçgen kondansatörlü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

biyQmen

Üye
değerli meslektaşlarım ben elektrikciyim normal yıldız ve yıldız üçgen sulama panolarını yapıyorum lakin sorun su yıldız üçgende yada yıldız panolarda kondansatör bağlantısını nasıl yapacağız amerikan normuna göre projesi olan varmı elinde yardımınızı bekliyorum kondansator seçimini motor gücüne göre katalogdan bakar yaparım ama devresi lazım ekteki panoyu ben yaptım dalgıcın gücü arttıgında kondansator girdiğinde işişn içine bağlantı şekli nasıl olacak

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    51.2 KB · Görüntüleme: 216
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Şema için dev arşivimize bak yıldız üçgen konuları!

Resımdekı panoda, motorubnuz dırekt çalısıyor. Termik çıkışına paralel olarak baglıyabilirsin. Ama, bu durumda motor reaktıf akım çekmıyeceğinden, termık akımı düşecekdir. Yeni akıma göre, termık akımını düşürmenız gerekir.
Veya, ana sigorta çıkısından, ayrı bir kontaktör üzerınden baglıyabilirsiniz. Yeni kontaktörünüz, motor kontaktörü ile devreye girecekdir.Yazlnız, kon
dansatörden dolayı dahaşebekeden daha az akım çekıleceğinden ampermetreniz, sizi yanıltmasın.( KOndansatör, akım trafgosu veya ampermetreden sonra ise.)
Yıldız/üçgen devrelerde ise,ikinci maddedeki gibi, üçgen kontaktörüne paralel bağlıyacağınız kontaktör üzerınden bağlıyabilirsiniz.

akımı dusuruyorum elektrikden kar yapıyorum diyen bir adama varda
bende sizin dusundugunuz gibi dusundum
1 dakka 15 inci saniyeyi ozellikle dinleyin

amaç kompanzasyon yani endüktif veya kapasitif etkiyi minimize etmek aşma durumu olursa ceza olarak yansıyor faturaya ama bu motorla işin biterse sigortayı kapatman gerekiyor aksi taktirde kapasitif değerin yükselir.

Sene 2004 de yapmıştım ben bu uygulamayı faydası var hatta bir kontaktor daha koy sistem ile beraber çalışsın fakat motor durduktan 10 sn sonra devreden çıksın kondansatör kendini boşaltsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri