Yıldız üçgen geçisindeki sorun?

açıklamalarınız için sağolun ama sorun halen devam ediyor :mad:

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
edelgado13 ' Alıntı:
açıklamalarınız için sağolun ama sorun halen devam ediyor :mad: 13 il kodum,
hocam sımdı baglantı seklınızı burada bızımle paylasmanızı rıca etsem ona gore daha kolay olacak gıbı daha detaylı bılgıye ıhtıyacım var.

kilitlemede yaptığım yanlışlıktan dolayı zaman rölesi üçgen kontaktorunu devreye alınca tekrar yıldız kontaktorunu devreye alıyormuş sorunum çözüldü mesut beye yardımları için teşekürl ederim.

arkadaşlar koprasörde yıldız üçgende kalkışda proplem çıkıyorsa motor klemns uçlarında bağlantı hatası vardır motor yeni sarıldıysa ekler ters yapılmış ola bilir veyahutta sizin kumandada gözünüzden kaçan bir hata vardır daimi yıldız üçgen hatalıdır zaman rölesi saniyesini 07ye ayarlayın veyahutta motor 5kwdan küçükse üçgen kalkışverin çek valf kullanmayıda unutmayın

rst ucları ters ıse motorun donus yonu ters olucaıcın sıgortanatar

Faz sırasının yanlış olması,örneğin,sağa dönen motor üçgene geçtiğinde sola dönmek isteyeceğinden anormal bir akım geçer ve sigortalar atar.Tecrübeyle sabittir.Kolay gelsin.

hava kompresörleride faz sırası ters bağlandığı takdirde motor doğal olarak ters döner ve sadece kompresör %40 lara kadar düşebilcek bir güçte çalışır ve kesinlikle sigorta attırmaz. Tecrübe ile doğru orantılı demiştik sanırım...

ufacık bir sorunda bile ne kadar palavra attınız allah aşkına
1 yıldız üçgen rölesi ile zaman rölesi kullanımı arasında ne fark var.
2 motor ters dönünce ne zamandan beri sigorta attırıyor. yenimi çıktıda biz bilmiyoruz.
3 yıldız kontaktörüne nezamandan beri rst bağlanıyor.eskiden köprülerdik.
eğer hava kompresörü vidalı ise ters çalışmada mekanik sakınca vardır.elektiksel değil.herkese selamlar

arkadaşlar benim acil pano devre çizimlerinde kullanmak amacıyla bir programa ihtiyacım var.sizler ne tür programlar kullanıyorsunuz ve nereden temin ediyorsunuz.özellikle autocad kullanan varsa yardımlaşmak istiyorum.
ben pvc profil yada boru makinaları üzerine çalışıyorum.ihtiyacı olana yardıma hazırım. selamlar.

yıldız üçgen rölesi ile zaman rölesi kullanımı arasında çok önemli bir fark vardır. yıldız ücgen rölesinde yıldızdan üçgene geçiş zaman ayarıda mevcuttur. buda bazı rölelelerde 50-250 ms bazılarında 20-200 ms dir. bazılarındada sabit 50 ms dir. zaman rölesinde yıldızdan üçgene geçiş ani olur.

Pano cizimi bina ısıtma iç dizayn ısıtma elektrik ve daha bir cok iş için kullanabileceğin program benim açımdan SEE TECHNICAL dir. kolay gelsin

siyahmavi ' Alıntı:
ufacık bir sorunda bile ne kadar palavra attınız allah aşkına
1 yıldız üçgen rölesi ile zaman rölesi kullanımı arasında ne fark var.
2 motor ters dönünce ne zamandan beri sigorta attırıyor. yenimi çıktıda biz bilmiyoruz.
3 yıldız kontaktörüne nezamandan beri rst bağlanıyor.eskiden köprülerdik.
eğer hava kompresörü vidalı ise ters çalışmada mekanik sakınca vardır.elektiksel değil.herkese selamlar

arkadaşlar benim acil pano devre çizimlerinde kullanmak amacıyla bir programa ihtiyacım var.sizler ne tür programlar kullanıyorsunuz ve nereden temin ediyorsunuz.özellikle autocad kullanan varsa yardımlaşmak istiyorum.
ben pvc profil yada boru makinaları üzerine çalışıyorum.ihtiyacı olana yardıma hazırım. selamlar.
arkadaslar lutfen bır uyeyının yazısına yazdıgınız cevabı alıntı ıle belırterek yazınız.aksi taktırde hatalı anlasılmalara neden olabılmektedir.luften forumlarda hıtab sekıllerımızın dıger uyelerı rencıde edıcı vede hakaret ıceren kelımeler ıcermemesıne dıkkat edelım

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri