Yıldız üçgen dalgıç pompa

tex

Üye
Arkadaşlar 22 kW 30 HP dalgıç pompa voltaj düşüklüğü nedeniyle yıldızdan üçgene geçiş sırasında duruyor yada sinema 3 TF 44 kontaktör çok ciddi derecede ses çıkarıyor bu panoyu rahat bir şekilde nasıl çalıştırabilirim , voltaj aralıkları aşağıdadir ve pompa çalışıyor iken ölçülmüştür

Ekli dosyalar

• IMG_20210609_200905.jpg
    IMG_20210609_200905.jpg
    369 KB · Görüntüleme: 31
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ayrı bir kontaktör üzerinden,ana kontak-
tör ! ile beraber girecek şekilde 10 kvar-
lık bir kondansatör bağlamayı düşünün.
Doğrusu,kablo kesitlerini,mesafeyi ve bes-
lendiğiniz şebekeyi gözden geçirmektir.Bu
kondansatör,size ayrıca faturada ! yardım-
cı olacaktır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 22 kW 30 HP dalgıç pompa voltaj düşüklüğü nedeniyle yıldızdan üçgene geçiş sırasında duruyor yada sinema 3 TF 44 kontaktör çok ciddi derecede ses çıkarıyor bu panoyu rahat bir şekilde nasıl çalıştırabilirim , voltaj aralıkları aşağıdadir ve pompa çalışıyor iken ölçülmüştür
Kablo çapı & mesafe sorununuz ya da kablonuzda hasar var.

Onu
Kablo çapı & mesafe sorununuz ya da kablonuzda hasar var.
biliyorum zaten bu şekilde ,bu voltajda ben bu pompayı çalıştırıyorum fakat bazen üçgene geçmiyor ya da geçiyor büyük bir ses çıkarıyor sonra ses kesilip pompa 300 voltta çalışmaya devam ediyor ben sadece 160 170 volt aralığında bu kontaktörlerin çalışma olasılığı var mıdır diye soruyorum

Onu

biliyorum zaten bu şekilde ,bu voltajda ben bu pompayı çalıştırıyorum fakat bazen üçgene geçmiyor ya da geçiyor büyük bir ses çıkarıyor sonra ses kesilip pompa 300 voltta çalışmaya devam ediyor ben sadece 160 170 volt aralığında bu kontaktörlerin çalışma olasılığı var mıdır diye soruyorum
Bu kontaktorun çalışma gerilimi 220vac. Bunu kullanmak istiyorsanız sayın @sami inci 'nin belirttiği üzere kondansatör desteğiyle deneyebilirsiniz. Benim önerim ise mevcut şartlar ile sağlıklı bir çalışma elde edilebilmesi için 220v yerine düşük voltaj uygulanan ilgili kontaktorun bobin devresi gerilimini 24vac'ye düşürüp mevcut kontaktorun 24vac bobin gerilimli bir kontaktor ile değiştirilmesi yönünde olur.

90 yaşında kadına makyaj yapacağım rujun rengi acaba ne olsa tarzında soru gibi geldi bana 90 yaşında kadına makyaj olmaz elektrik alamazsın. Önce voltajı yükseltmen gerek. Kontaktörün zırıldama nedeni de bu. Yanlışın içinde doğru aranmaz. Temel sorun ortadan kaldırılmalı temel sorunun yol açtığı ekstra sorunlara çözüm beyhudedir.

Evet sayın Kral kobra haklısınız ben de sorunun ortadan kalkması gerektiğini düşünüyorum fakat başka elektrikçiler mevcut panoya gelip bu problemi kontaktör ile cozebilecegini söylüyor ben de onların yapabileceği ne olabilir onu çözmeye çalışıyorum ,yoksa gerilim düşük olduğunu kablo kesidinin yükselmesi gerektiğini ya da dalgıç motor pompa gücünün düşmesi gerektiğini belirttim.Fakat bunun maliyetini söylediğim zaman pano sahibi çiftçi arkadaşım farklı arayışlar içerisine girip başka elektrikçi getirebiliyor gelen arkadaş diyor ki ben bunu voltaj regülatör veya Hyundai marka kontaktör ile çalıştırabilirim diyor ve sonunda ben haksız duruma düşüyorum bu durumda yapılabilecek olanları araştırıp müşteriyi bilgilendirmek istiyorum

Sn @Erhan_TR nin dediği gibi kumanda devresi için trafo kullanılabilir. input 300v 3faz / Output 220v trafo günü kotarmak için çözüm olur.
Motorun 300v ta sürekli çalışması motorun fazla akım çekmesine neden olur. 50kg yük taşıyabilen eşeğe 100kg yük vermek gibi bir durum.
O yüzden ana sorunun neden olduğu ekstra sorunlara çözümle uğraşmak mantıksızca bir hareket olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri