Yıldız üçgen baglantının diger baglantılara göre tercih edilme sebepleri

HalitRbc

Üye
Katılım
3 Ocak 2019
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
22
acil final konusu
 
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

şef112

Katılımcı Üye
Katılım
30 Ara 2008
Mesajlar
1,108
Puanları
56
Yaş
40
Konum
BARTIN
Maliyeti düşük 3 kontaktor le işi bitiriyor
 

as.yıldırım

Usta Üye
Katılım
14 Eki 2011
Mesajlar
1,251
Puanları
181
yıldız üçgen çok da tercih edilen bir kalkış yöntemi değil ki !!!!

yıldız üçgen , orta ve büyük güçteki motorların demeraj akımlarını minimize etmek için kullanılır. amaç , kalkıştaki akımda motor zarar görmesin şebekede de dalgalanma olmasın.

ama çok fazla ekipmanın olması, arıza sayısını ve ihtimalini artırır , panoda çok yer kaplar. bunlar dezavantajlardır.

gelişen teknoloji ile yıldız üçgen yerine softstarter ve/ ve ya sürücü kullanımı yaygınlaşmıştır. özellikle sürücüler çok fazla ayar seçeneğine sahip oldukları için ciddi avantaj sağlar. maliyet açısından bakacak olursak yıldız üçgene göre bi tık daha fazla maliyeti vardır ama avantajları göz önünde bulundurulduğunda sürücü tercih etmek her zaman daha avantajlıdır diyebiliriz.
 

sralatas

Üye
Katılım
20 May 2015
Mesajlar
97
Puanları
1
Yaş
30
acil final konusu
merhaba sevgili kardeşim;
kendine yapacağın en büyük kötülüklerden biri, mesleğinle alakalı iş hayatında sıkça karşılacağın bu tip şeyleri ezberlemek veya günü kurtarmak için bu şekilde cevap aramaktır. Bu tip şeyleri öğren tatbik et ve hayatına da mesleğine de değer kat aksi takdirde günümüzdeki şartlarda ilerde meslek hayatın maddi manevi çok çok zor olur.
 

MetinUlas

Üye
Katılım
6 Kas 2017
Mesajlar
224
Puanları
16
Yaş
38
Konum
Bursa
Bildiğim kadarı ile final konusı diye birşey yok. Finalden önce geçmiş yılların final sorularına çalışılıyodu. Müfredat nedir neyi kapsar forum üyelerinin çokta umrunda olmaz. Burada tecrübe edilmiş en kısa ve güvenli yol izlenerek sorunlar çözülür. Bolubeyinin paylaşımında aradığını bulamadıysan finalden geçer not almayı haketmiyorsun. Araştırmadan, gözlemlemeden, ölçmeden, elde ettiğin bilgi becerilerini geliştirmez.
 

Forum istatistikleri

Konular
118,083
Mesajlar
832,011
Kullanıcılar
429,449
Son üye
nmnm

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Üst