yıldız-üçgen bağlantı hakkında

Dikkatinizi çekerim 230 voltun yanında ne kw degeri var nede devir değeri

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bence çok saçma bir etiket değeri. Eğer motor üç fazlı ise ve siz 1 fazlı çalıştıracaksanız ekde verdiğim resime bakabilirsiniz. Eğer invertör çıkışı ile çalıştıracaksanız invertörünüzün sağlığı açısından yıldız bağlantıyı öneririm.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    7.4 KB · Görüntüleme: 38
Bana 3 fazlı bir invertörle yıldız yol verilecek gibi geliyor ama üretici firma böyle dediyse yinede siz bilirsiniz.

Bence çok saçma bir etiket değeri. Eğer motor üç fazlı ise ve siz 1 fazlı çalıştıracaksanız ekde verdiğim resime bakabilirsiniz. Eğer invertör çıkışı ile çalıştıracaksanız invertörünüzün sağlığı açısından yıldız bağlantıyı öneririm.
Motoru invertör ile sürmekteyim yıldız 400V diyor benim invertör çıkışım 230V yıldız bağlayınca verim düşüyor.

Bana 3 fazlı bir invertörle yıldız yol verilecek gibi geliyor ama üretici firma böyle dediyse yinede siz bilirsiniz.
Benim invertorumun girişi tek faz öolduğu için üçgen bağlıyorum. 3 faz girişli olsaydı dediğiniz doğru yıldız bağlamam gerekecekti.

Elinizde 3 fazlı bir invertör varsa birde onu takıp denemenizi tavsiye ederim sorun olmadan çalışacaktır.

Üçgen bağlantıda 230V, yıldız bağlantıda 400V çok saçma değerler. motor etiketinin resmini gönderir misin.
Bu değerler doğrudur, bir tuhaflık yok.

Saygılar....

Bu değerler doğrudur, bir tuhaflık yok.

Saygılar....
Bu değerlerin ne anlama geldiğini açıklar mısınız? "Üç fazlı motoru üç fazda çalışırken yıldız, tek fazda çalıştırırken üçgen bağlayın" mı demek istiyor?

**tt ile mobilden yazıyor...

Eğer invertorun tek faz giriş üç faz çıkış ise üçgen bağla, eğer invertorun 3 faz giriş 3 faz çıkış ise yıldız bağla diyor. Malum giriş voltajı neyse invertor çıkışta onu vereceği için tek faz girişli invertör çıkışda 230V , 3 faz girişli invertör çıkışta 380V verecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri