Yıldız-Üçgen yol verme ve devir yönü değiştirme

abilerimm bana yardımcı olun pazartesi bundan sınavım var en zor devre bu geliyo kumanda devresi doğru olduğu halde güç devresini kurduktan sonra sigortalar atıyor güç devreside doğru şekilde bağlı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ne zaman atıyor ?
Yıldızdan üçgene geçince mi? yoksa
Devir değiştikten sonra mı? Veya
ilk olarak start verdiğinde mi? Birde
güç devreni nasıl koruyorsun?
- Otomat+Termik mi? veya
- Motor koruma şalter ile mi?
Motorun gücü ne? ve
Sigorta değerin ne?

Görüyorsun bisürü soru.... Keşke tek cümleyle sana yardım edebilsem.
Elektroteknik Böyle İşte....

mcgeneral92;
devreyi hangi şemaya göre bağladın onu koyarsan foruma ona göre yanlışlığı nerede yaptığını bulalım , yada devreyi yeniden çizelim

uyguladıgın semayı foruma koyarsan yardımcı olabılırız dostum. suan ıcın ne desek yalan olur bır dunya sebep var...

M kontaktörüyle üçgen kontaktörlerini kontrol et, güç devresindeki çıkışları ters bağlı olabilir. M çeker çekmez, yıldız köprüsü üzerinden üç faz kısadevre olmakta sanırım.

devir yönü değiştirmeli yıldız üçgen bağlantı şeması varsa yardımcı olun lütfen

Ne zaman atıyor ?
Yıldızdan üçgene geçince mi? yoksa
Devir değiştikten sonra mı? Veya
ilk olarak start verdiğinde mi? Birde
güç devreni nasıl koruyorsun?
- Otomat+Termik mi? veya
- Motor koruma şalter ile mi?
Motorun gücü ne? ve
Sigorta değerin ne?

Görüyorsun bisürü soru.... Keşke tek cümleyle sana yardım edebilsem.
Elektroteknik Böyle İşte....

atol arkadaşımızın dediklerine aynen katılıyorum bide şunu ekliyorum kullandığın motor sağlammı?

sorun kontktörlerde olabilr genelde yıldızdan üçgene geçerken olur okulada kullanılan kontaktörler biraaz eski olduğundan böyle durumlarla sık sık karşılaşılıyor.Eğer uygulama sınavı olcaksan yeni kontaktör olan panoya geç:) bu kadar yardımcı olabiliyom

kontktörlerde yanlarda bazılarının üstlerinde yardımcı kontaklar var onları kullanıcaksın

Kardeş sana yardımcı olmamız icin senin daha detaylı i acıklama yapman gerek trakyalı kardeşimizin dediği gb bunun bir cok nedeni var hepsini anlat yada cimi aynen uyguluyorsan cizime iyi bak atladığın bir yer yada ölcü aleti kullanıyorsan motordan gelen ucları bi kontrol et

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri