Yıldız Üçgen Yerine Yumuşak Yolverici Olur mu?

wert651

Üye
yıldız ucgen devresı yerıne motora bu yumuşak yolverıcıyı taksam sağlıklı olurmu 22 kw motora takmayı dusunuyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sn.wert651,

Yıldız ucgen yerine yumuşak yolverici takabilirsin.Linkte gösterdiğin SIEMENS 3RW 30 modelinin seçim tablosu ve planı aşağıdadır.Bu modelde;yumuşak yolvericide termik koruma olmadığından ve fazın biri direk motora gittiğinden,girişte mutlaka termik-mağnetik kesici bağlamak gerekir.
iyi çalışmalar

olur tabiki motorun daha az yormuş ve ömrünü uzatmış olursun

seçim yaparken mutlaka bir üst güçte almanı tavsiye ederim.

tamamda bu motor neyin motoru kırma gibi bir makınan ise tavsiye temem heleki simens hiç önermem

22 kw motora 30 kw softstarter takarkan daha mantıklı olur

yol verme sıklığı da çok önemli . belli sürelerde belli sayıda yol verme sayısını geçmemek gerekiyor

yumuşak yol verici (soft starter)tabiiki takılabilir.ancak maliyeti biraz daha zorlayabilirsen sürücü takmanı tavsiye ederim

yol verme sıklığı da çok önemli . belli sürelerde belli sayıda yol verme sayısını geçmemek gerekiyor
sn elektrık' e katılıyorum
sıemensın egıtım amaclı gelen heyetının bıze olan uyarısı sıklıkla devreye gıren ve cıkan sıstemlerde soft starterlerın kullanılmaması
konusunda bıze tavsıyede bulundular
motorun kalkıs sırasında atalet momentını yenmesı bellı bır akım ıvmesıne yol acıyor ve buda motorun kapasıtesınden bır ust sevıyede secılmesının yararlı olucagını da ekledıler
iyi calısmalar ...

yumuşak yol verici takılır ama en önemlisi yumuşak yol verici motoru kaldırdıktan sonra devre dışı bırakmak yol vericinin ömrünü uzatacaktır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri