Yıldız Üçgen Logic Devresine Ve Entegresine İhtiyacım Var Yardım

darkprenss

Üye
Yıldız Üçgen Logic Devresine Ve Entegresine İhtiyacım Var Yardım ederseniz sevinirim entegre numarasınıda yazarsanız sevinirim dönem ödevim yardımlarınız bekliyorum...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bunun için özel entegreye ne gerek var , anlayamadım. Güç ne?

KIVANÇ

ya yıldız çalışırken ksarı
üçgen çalışırken yeşil stopdada kırmızı yanması gerekio güç derken ndemek istediniz ?

kardeşim kumanda devresinin altın devam et şu şekilde

yıldızın açık kontağının ucuna sarı lamba bağla,lambanın çıkışını nörte bağla;

üçgenin açık kontağının ucuna yeşil lamba bağla,lambanın çıkışını nörte bağla;

aynı şekilde stop içinde hem yıldız hemde üçgenin kapalı kontaklarını kırmızı lambaya bağla lambanın çıkışını nötre.

tabi önce yıldız üçgen devresini kurman gerekir biliyosun ki :)

yapasın kolay yani.başarılar.

umarım demek istediimi anlıcak kadar bilgin vardır.çünkü bunlar çok kolay bir devredir.başarılar.

Reactive DoĞru Bİr Tespİt YapmiŞ En Basİtİnden.....

valla asada bir tane 3 fazlı motor surucu entegresinin katalogu var tam olarak ne istediğini bende anlayamadım ama umarım işine yarar.

TOSHIBA - TA8463F

Ekli dosyalar

• TOSHIBA - TA8463F datasheet.rar
    250.9 KB · Görüntüleme: 7
kardesim sanırım senin istedigin lojik kapılarla yıldız üçgen be sana buy devreyi kurup göndereyimmm.yanlız su var çizmiş oldugumuz devreyi buraya nasıl aktarabilirim.bu konuda bnaa yardımcı ol sana devreyi çizip göndericemm..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri