Yıldız-Üçgen bağlantı hakkında bir kaç soru

CoraqLi55

Üye
Herkese hayırlı geceler.Yıldız üçgen bağlantı üzerine araştırmalar yaptım ve genel olarak hakimim konuya.Ancak çok basit olan bazı noktalarda kafam karıştı.Sizlere danışmaya karar verdim.Öncelikle bağlantıda yer alan X,Y,Z,U,V,W noktaları sargı uçlarının kodları mıdır? Bunlardan hangileri birleştiğinde Yıldız hangileri birleştiğinde üçgen olur?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
xyz ucları yıldız baglantı uvw ya 380 verirsin u ile z v ile x w ile y yi baglarsan da ucgn baglantı olur

degilmi aslında cok basıt ama bızım mılletımız mantıgını kavramaktansa ezber yapmayı daha cok sevıyor oyuzden bır adım oteye gıdemeyıp hep aynı yerde sayıyor alt tarafı baglantı seklını kontaktor ıle degıstreceksın

Herkese hayırlı geceler.Yıldız üçgen bağlantı üzerine araştırmalar yaptım ve genel olarak hakimim konuya.Ancak çok basit olan bazı noktalarda kafam karıştı.Sizlere danışmaya karar verdim.Öncelikle bağlantıda yer alan X,Y,Z,U,V,W noktaları sargı uçlarının kodları mıdır? Bunlardan hangileri birleştiğinde Yıldız hangileri birleştiğinde üçgen olur?
Nerde yaptiniz bu arastirmayi? Xyz uvw size hangi anlam ifade ediyor diye sokakta anket filan mi yaptiniz?

Nerde yaptiniz bu arastirmayi? Xyz uvw size hangi anlam ifade ediyor diye sokakta anket filan mi yaptiniz?
Dışarısı çok sıcak anket yapmak için interneti kullanıyorum ben

X,Y,Z birleşirse koalisyon ; birleşemesse erken seçim ve terör ; X ile Y veya Y ile Z ; X ile Z birleşirse azınlık hükümeti ve ekonomik istikrarsızlık oluşuyor . Her durumda döviz kurları artıyor ; dünya da petrol fiyatları düşüp ülkede yükseliyor ; halkımız her durumda mutsuz ve umutsuz oluyor .......

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri