Yıldırım Düşmelerinde Kaçak Akım Koruma Şalteri Neden Açar?

Merhabalar,

Kaçak akım koruma şalteri ile ilgili başıma bir kaç defa gelen bir durum için sizden bilgi almak istiyorum. Eğer cevaplarsanız çok sevinirim.

birkaç sitede herhangi bir sıralamaya bağlı olmadan dairelerin içerisindeki KAKŞ anlamsız şekilde açıyor. O an kaldırıyorsunuz. Aradan 3-5 saat geçiyor veya 1 gün geçiyor sonra yine atıyor. Ama özellikle vurgulamak istediğim bu olay örneğin 100 dairelik bir sitede, 60 dairede ve farklı farklı bloklarda gerçekleşiyor. Atmayan dairedeki ürünü söktük sorunlu yerde denedik ve attı. Denemelerde hiçbirşey bulamadık. Aklıma gelen tek durum site için hemen sitenin yanında özel bir dağıtım panosu yapılmış. Bu neden olabilir mi?

Çünkü bu tarz durumla 2 yerde daha denk geldim. Yine site ve yanında bu tarz bir dağıtım panosu vardı.

Konuyla alakalı bir yorumunuz nedir?

Yıldırım gibi

ölçüm yapın sonra konuyu başka yöne taşırsınız .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ölçüm yapın sonra konuyu başka yöne taşırsınız .

Yönlendirmeniz içi teşekkürler. Birşeyi aktarmayı atlamışım.
KAKŞ atmalarının belirli bir rutini olmadığından ötürü o anlık ölçümlerimde sistemde hiçbir sıkıntı görmedim.
Bu yüzden, böyle bir hataya denk gelip gelmediklerini merak ediyorum.

KAKŞ atmalarının belirli bir rutini olmadığından ötürü o anlık ölçümlerimde sistemde hiçbir sıkıntı görmedim.
Bu yüzden, böyle bir hataya denk gelip gelmediklerini merak ediyorum.

ölçüm anlık olduğu için iş zor !!!
kaçak akım ampermetresinin pil ömrü ne kadar yeter bilmem .
kaçak akım pensampermetresi devamlı takılı halde durup
kamera takip sistemi ile kontrolu !!!
kaçak akım rölesi atma anının değerlerinin bilğisi !!!

Bu yüzden, böyle bir hataya denk gelip gelmediklerini merak ediyorum

Kacak akim koruma şalteri devredeki alıcılara göre seçilmeli. (Bu yuzden KAKŞ'ı, atmayan bi daireninkiyle değiştirmenin çok esprisi yok)

Kacak akim pensampermetresiyle anlık ölçümler gerçekten yararlı olabilir. Kacak akim atmayabilir fakat ölçüm alındığında 12-13mA karşılaşılabilir. Atıyorum bunun üstüne harmonik kaynaklı kacak akımlar eklendiğinde düşmeye neden olabilir.

Tesisat ve alıcı izolasyonu da çok önemli.

Çevresel etkilerden ( yıldırım,şimşek ) ve elektronik girişimlerden etkilenmeyen demek.Forumu araştırın.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Merhabalar,

Bu arada kaçak akım ölçü aleti almak istiyorum. 1500-2000TL'lik bir bütçem var. Önerebileceğiniz markalar var mı?

Aletler olmadan ustalık ( arizayi bulmak ) yapabiliyorsaniz sorun yok
Işıniz için gerekli ise ve para kazanmak için
Sizin tercihiniz
Ben bu yazıyı yazmamis olayım durum değerlendirmesi yapın Diğer yerlere sorun özellikle kaçak akım rolesi satan ana firmalara nasıl kacak akim rolesi arizasi bulmak için ne gibi önerileriniz
kullanılan alet nelerdir ve internette araştırma yapınız
Tavsiye olarak bu işin uzmanı şahıslardan bilgiler ve urun alet bilgisi edinmeniz.

Kolay gelsin sağlıcakla kalın

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri