Yüz tanıma cihazına zil bağlantısı Hk.

Öncelikle selamlar. Yüz tanıma cihazına vardiya zili bağlamak istiyorum. Bir role ve adaptöre maksimum kaç adet zil bağlanabilir? Her zil için ayrı adaptör mü gerekir?

A.s. Vardiya zili derken mini motorlu/motorsuz yada flaşörlü/flaşörsüz genelde kırmızı renkli sirenlerden bağlayacaksınız anlaşılan. Röle konusunda uzman değilim ama genelde röleler 60-70 ampere dayanıyor diye biliyorum. Bağlayacağınız ürün voltaj tipi ile rölenin voltaj tipi farklı olacaksa 2 adet enerji kullanmanız gerekir. Yani 12V röle kullancaksanız tetiklemeyi 12v ile yapacaksınız ama çalıştıracağınız ürün 220V AC ise röle kontak bacaklarından 220 Faz ya da nötr geçireceksiniz. Röleler arası mesafe uzaksa ki doğal olarak uzaktır. Bu nedenle 12V -24V gibi Dc akım kullanacaksanız uzun mesafelerde voltaj kaynına uğrayacağı için her zil için adaptör ve röleye ihtiyacınız olacaktır. Yada 1 röle ve 1 adaptör ile 220V Ac ile seri şekilde siren bağlantısı yaparsanız sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. PDKS Sistemi cihazının adaptörünü dışarıdan aldığınız bir 12V 5A/8A gibi bir ürün kullanarak çalıştırdıysanız ve 12V röle kullanarak sistemi kuracaksanız röleyi buradanda uç alarak tetikleyebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri