Yürüyeni Takip Eden Aydınlatma Sistemi Hakkında Bilgi...

elektrofizikci

Usta Üye
Arkadaşlar geçen bir sohbete bahsi geçmişti de adını tam bilmiyorum, bu uzun koridorlarda yürüyeni takip eden hazır satıla nsistemler varmış. biraz google de arim dedim, bulamadım bir şey...perpada falan satılıyor diye duydumda aradığım şeyin ne olduğunu bilmiyorum.... bilgisi olanların yardımlarını bekliyorumm..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar geçen bir sohbete bahsi geçmişti de adını tam bilmiyorum, bu uzun koridorlarda yürüyeni takip eden hazır satıla nsistemler varmış. biraz google de arim dedim, bulamadım bir şey...perpada falan satılıyor diye duydumda aradığım şeyin ne olduğunu bilmiyorum.... bilgisi olanların yardımlarını bekliyorumm..

çok özel bir sistem olduğunu sanmıyorum. sıradan bir elektrikçide bulacağın hareket sensörlü (PIR) lambalardan alırsın, bunları açılarına göre belirli mesafeye monte edip zaman ayarlarını da kısa tutarsan tam istediğin gibi bir sistemi elde etmiş olursun.

dostum o zaen halihazırda var koridorda da... bunun ilginç yanı, tek sensörle çalışması. koridorun diğer ucundanda başlasa hareket algılayıp takip ediyormş..tek sensörle...

dostum o zaen halihazırda var koridorda da... bunun ilginç yanı, tek sensörle çalışması. koridorun diğer ucundanda başlasa hareket algılayıp takip ediyormş..tek sensörle...
Bu ürün olsa olsa birden çok çıkışa sahip ve algılama mesafesini ölçüp ona göre ilgili çıkışı aktif eden bir sensördür. PIC programlamayı bilen arkadaşlar yapabilirler sanırım böyle bir şeyi...

elektrofizikci arkadaşım o sistemi bende gördüm fakat nereye baktımsa ne sensör bulubildim nede alıcı verici adamlar muazzam yapmışlar fakat monte edenlerle irtibata geçmeye çalışıyorum,bilgi edindiğimde paylaşırım.

[video=youtube_share;IZGQzOdfLvM]http://youtu.be/IZGQzOdfLvM[/video]
Merhabalar sanırım bahsettiğiniz sistem bu. stairlight controller diye aratmanız gerekiyor. Bu sistemin sensörü yürüyen merdivenlerdeki gibi; ilk harekette(başta ve sonda 2 adet sensör) tetiklenir, bir süre açık kalır yavaşça sönmeye başlar sonraki led yumuşak geçişle yanar. Yürüyen olmasa bile videoda da görüldüğü üzere zamanlama ile birbiri ardı yanar ve söner. Videodaki link de bildiğim kadarıyla bu sistemi ilk yapanın satış sitesidir. Saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri