Yürüyen Led Lamba Sistemi

govem

Üye
selam arkadaşlar ben merdivenlerimin basamaklarına şerit led lamba döşemek istiyorum ve bu lambaları aşağı ve yukarı takacağım sensörle kumanda etmek istiyorum fakat sorun bu iş elektroniğe girdiğinden yardıma ihtiyacım var örneğin alttaki sensöre temasta ışıklar sırayla yukarı doğru yanıp belli bir süre sonra yine yukarı doğru sönecek ve yine üstteki sensörle temasta aşağı doğru yanıp belli bir sürede aşağı doğru sönecek bu işlemi yapacak hazır bir kumanda kartı (beyin) varmıdır varsa nereden temin ederim veya böyle bir beyni hazırlıyacak olan varmıdır nasıl temasa gece bilirim ücreti neyse sorun değil teşekkürler ismail

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dediğiniz sistem rahatça yapılabilir. Biraz forumu gezin güzel şeyler var. İş beyinde bitiyor zaten. Beyini yaptırmanız yada yapmanız lazım. Herkes yapabilir bu devirde

evet aynen öyel fakat nasıl yapacağım yardımcı olurmusunuz

evet doğru söylüyorsun o beyni ben yapamam yaptırmam lazım fakat kime yardımcı olurmusun teşk.

piyasada satılan şerit ledlerden kullansanda olur. bi kaç sensör ve bi kaç şerit led senin işini görecektir...

arkadaşım ledleri sensör ile yakacaksın ama ledlerin ömrü 1 sene ise bu ömrü otomatik olarak yarıya indirebilirsin anlayacağın gi ömrü kısalır tavsiye etmem

Benimki biraz değişik, elimde bulunan 10mm. mantar ledlerin 10 adedinden ( 4.5V dc de olduça parlak yanıyorler) benzeri bir yer aydınlatmak istiyorum ama bu aydınlatma 200 V tan olacak.
Kısacası 220 v şehir şebekesinden doğrudan 10 adet 10mm. lik mantar ledi besleyecek bir devre arıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim..
Eğer bu devreyi bulabilirsem akvaryumlarımın aydınlatılnasında da kullanmayı düşünüyorum..:)

Son düzenleme:
Uyar kardeşim ben o ledlerden 6 adet inden yaptığım gece lambasını 3 yıldır kullanıyorum. Sensörün led ömrüne ne gibi etkisi var açıklasan sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri