Yükselen kenarda çıkış veren röle varmı?

güvenç

Üye
Arkadaşlar plcde bulunan yükselen kenar özelliğinde röle varmı?
Yani Evde elektrik gitti sonra geldiği anda bana röle çıkış verecek (yükselen kenarda çıkış veren röle)?
saygılarımla..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba,

PLC'deki gibi çalışmasını istiyorsun anladığım kadarıyla. Tam olarak ne şekilde çalışacağı ile ilgili biraz daha bilgi verebilir misin? Çünkü PLC'de yükselen kenarın verdiği çıkış, işlemci tarama hızı ile bağlantılıdır. İşlemci bir satırı 30 milisaniyede bir tarıyorsa, çıkışı sadece 30 milisaniye boyunca verir.

Burada istediğin de, sinyalin yükselen kenarının ardından, belirli bir süre ile mi çıkış vermek? Bir de kısaca ne yapmak istediğin ile ilgili bilgi vermen yardımcı olabilir.

kardeş, Röleye sadece mühürleme yaptırabilirsin bence ama plc kadar hızlı tepki önemli ise röle bunu sağlayamaz.eğer bir süre sonra rölenin çıkışını kesmek istersen birde zaman rölesi kullanmalısın.

Dostum herhangi bir rölesini kullanıp "NOT" la sonrasına da mantığına göre |P| (yükselen kenar) veya |N| (düşen kenar) koy sonra bir biti SET et. İstediğin tüm çıkışları elde edersin böylelikle.

Saygılar...

arkadaşlar yapmak istediğim şey tam olarak şu:Evde elektrik gitti sonra tekrar geldiği anda bir röleyi setlemek istiyorum.Bunun için plc kullanmam biraz maliyetli olur.Yükselen kenarı algılayan bir röle varmıdır?
saygılar..

şöyle bir çalışma yaptım.zaman rolesi olarak 1ms lık zaman rölesi seçersen elektrikler geldiğinde r1 rölesi ve zaman rölesi enerjilenecek 1 ms sonra zaman rölesi on olduğunda röleye gelen komutu kesecek.elektrikler tekrar gittiğinde mühürlemeden kesecek.elektrikler geldiğinde ve gittiğinde iıkı konumdada sınyal alabileceksın.

gecikme istiyorsan yukarıdaki devre işni görür ama gecikmeye ihtiyacın yoksa ve elektrik geldiğinde bir kontak istiyorsan sebekeye direk bir röle bağla işini görür.Elektrik geldiğinde sadece belirli bir şüre sinyal istiyorsan bu işi yapabileceğin özellikte zaman röleleri var yukarıdaki mantıklada bağlayabilirsin.Ama ne yapacağını net olarak yazarsan net bir malzeme de söyleyebilirim

şöyle bir çalışma yaptım.zaman rolesi olarak 1ms lık zaman rölesi seçersen elektrikler geldiğinde r1 rölesi ve zaman rölesi enerjilenecek 1 ms sonra zaman rölesi on olduğunda röleye gelen komutu kesecek.elektrikler tekrar gittiğinde mühürlemeden kesecek.elektrikler geldiğinde ve gittiğinde iıkı konumdada sınyal alabileceksın.

P1 rölesini fazladan kullanmışsınız burdaki mantığı anlayamadım

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri