Yüksek voltaj regülatörü

SB-1590

Üye
Selamün aleyküm.

LR645 ve LR8 türü ayarlı regülatör arıyorum.Bu ürünlerin çıkış akımları çok düşük. 30-50 ma arasında.Daha yüksek çıkış veren regülatör tavsiye edebilirmisiniz ? 250 -300 v dc yi regülede kullanacağım.Başka türlü nasıl voltajı düşürebilirim ?

LR8/645 çok ucuz fakat hassas uygulamalarda çok sağlıklı değil diyorlar, ayrıca sıcaklıktan çok fazla etkileniyor. illa 0V'a kadar düşeyim demezsen LM723 kullanabilirsin. 0-300V istersen MC1466 var fakat çok zor bulunuyor eBaydan bulunur belki ama 90-100$ civarında biraz eski model fakat akım regülesi de oldukça iyi. eğer çok kaliteli birşey arıyorsan Apex PA serisi var. 200$ civarı fiyatları, bir de PowerAmpDesign diye bir firma var hibrit değil baskı devre olarak yüksek voltaj opamp yapıyorlar PAD serileri sana 400$ olur:) regülatör yapmak için kullanabilirsin. kalite dediğim gerçekten kaliteli regülasyon ve ripple oranlarına bakabilirsin 1uV'lardan bahsediyorlar. 60V'tan yüksekte floating regulator olarak tasarım yaparsan işin kolaylaşır.

ben de 500V üstünde birşeyler düşünüyorum, şimdilik gözüme kestirdiklerim bunlar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri