yüksek voltaj düşük amper üreten devre arıyorum

anilkahya

Üye
merhaba arkadaşlar 6000 v 10000 v 0,1 amper üreten bir devre arıyorum elektrıklı cıt sıstemınde kullanıyorlar bu devrelerı bende cıftlıge kendım yapacagım yardım beklıyorum

Eğer kastınız ac gerilim ise bu değerlere sahip bi trafo sardırabilirsiniz...

feul oil brülörlerinde kullanılan ateşleme trafolarını deneyebilirsin........

feul oil brülörlerinde kullanılan ateşleme trafolarını deneyebilirsin........

şöyle ifade edeyim anlatamadım galiba
cihaz giriş voltajı:12 dvc
cihaz besleme akımı:25- 125mA
DEPOLANAN ENERJİ:2 JOULE

YUKSUZ CIKIS GERILIMI:10 000 VOLT
500OHM YUKTE 4800 VOLT
TRANSFER EDİLEN ENERJİ 500 OHMDA 1.25 JOULE

BOYLE BIR URETEC LAZIM

Tam bir devre sunamam ama 12 V lu kare dalgaya çevirip (işlemci veya analog devrelerle mümkün) onla bir trafo sürebilirisiniz. Burda 50 Hz de bir sıkıntı olursa , ferromanyetik malzemeli trafolar kullanarak biraz daha yüksek frekanslarda (kHZlerde) sinuse yakın birşey elde edebilirisiniz. Ama 4800 Voltda devreyi doğrultmak , uygun kodnastor değerleri bulmak sizi zorlayabilir. Oluşabilecek sıkıntıları malzemeleri epoxyte koyarak halledebilir veya doğrultma devresini trafonun içine gömebilirsiniz.

Son olarakda şunu deme zorunluluğu hissettim bu sinyalde kesin frekans yüksektir , yoksa bu amper zaten insanı öldürür? Tavsiyem , değerlerini iyi öğrenin. Amatör olarak kendi çiftliğinize koyacaksanız size biraz pahalıya mal olabilir (söz konusu yüksek frekans , yüksek gerilim olunca sıkıntısı çok olur) , acaba satın alsanız kaça? Bir de onu düşünmek lazım... Ben bu tarz bir iki devre ile uğraştım , sorunu bitmiyor.

piyasa fıyatı tahımını 350 tl falan gelıyor zaten ıstenende pulsler seklınde akımı tellere ıletmek ve sok etkısı gıbı bırsey yaratrmak zaten yuksek gerılım dusuk akım hıcbırzaman ınsana veya hayvana zarar vermez sadece tıtretır okdar bu sekılde devre nerdeyse hıcbır forumda bulamadım galıba enıyısı karakoydekı elektronıkcılere bır ugramak:)))ayrıca the_dalga yazınız ıcın tesekkurler...

merhaba arkadaşlar 6000 v 10000 v 0,1 amper üreten bir devre arıyorum elektrıklı cıt sıstemınde kullanıyorlar bu devrelerı bende cıftlıge kendım yapacagım yardım beklıyorum

eski ama çalışan tv den yararlanabilirsin.ucuza da alırsın.uht trafonun ucu ile şasa arası 12.000 18.000 volt arasındadır.

ama canlıya zarar vermıcekmı pekı tv arkasındakı uht trafolar ?

fotoğraf makinelerindeki flaş sistemlerini bi incele derim

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,938
Son üye
Dragonov

Yeni konular

Geri