Yüksek Torklu Servo Motorlar

yusufburak

Üye
Merhaba,

Fabrikada 37 kW 1500 d/dk ile tahrik edilen, kayış kasnak aktarmalı ve max. 50 d/dk ile dönen asenkron motor kullanıyoruz.
Bugün bir firma ile yüksek torklu servo motor konusunu görüştük ve doğrudan rotora kaplin ile bağlı olacak şekilde yapıyı revize ederek daha az enerji tüketimi ile daha kaliteli üretim yapabileceğimizi iddia ettiler.
Kauçuk sektöründe bu veya benzeri motorları kullanan, veya tecrübe etmiş birileri görüşlerini paylaşabilir mi ?

59071

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dogru veya yanlıs dıyemem ama, yenı teknolojı asansörlerde, klasık usul motor/şanzıman yerıne, direkt servomotor ile tahrık edildiğini gördüm.

İlginiz için teşekkür ederim Sayın @zeybek ,
Bir kaç referans fabrika gezdikten sonra deneme için bütçe alabilirsek eğer sizleri de bilgilendiririm.

Merhaba,

Fabrikada 37 kW 1500 d/dk ile tahrik edilen, kayış kasnak aktarmalı ve max. 50 d/dk ile dönen asenkron motor kullanıyoruz.
Bugün bir firma ile yüksek torklu servo motor konusunu görüştük ve doğrudan rotora kaplin ile bağlı olacak şekilde yapıyı revize ederek daha az enerji tüketimi ile daha kaliteli üretim yapabileceğimizi iddia ettiler.
Kauçuk sektöründe bu veya benzeri motorları kullanan, veya tecrübe etmiş birileri görüşlerini paylaşabilir mi ?

Ekli dosyayı görüntüle 59071
Bu tarz rotor stator uretimi yaoiyorum sonuc alabilirsin

Desteğiniz için teşekkür ederim.
Nasip olursa 2020 yılında 8000 Nm civarında bir motor ile deneme yapacağız.
Umarım her şey yolunda gider.

Merhaba,

Ekli dosyayı görüntüle 59071

EMF motor yerli tork motorları üretiyor, Yaskawa invertörler ile EMF motorları kullandığımız bir çok uygulama var. EMF'nin tork motorlarını incelemenizi öneririm.

https://www.emfmotor.com/

Tabi konusu açılmışken bizim GA500 ve GA700 serisi yeni nesil invertörlerimize de göz atın.
http://ga500.eu/
https://production-yaskawa-com-tr.yaskawa.eu.com/tr/ueruenler/drives-motion-controls/ac-drive-ga700/

Eskiden bu işler için dc motorlar tercih ediliyordu ama ac motorlara göre daha çok Bakım ihtiyaçları olduğu için vazgeçildi.

37 kW kadar olmasa da daha düşük güçlere EMF marka tork motor çok kullandım.

Redüktörden bağımsız şekilde kullanılabilir. İstenilen tork değerini karşılıyor.

Daha az enerji tüketimi nasıl olacak onu bilmiyorum. Eğer redüktörün harcayacağı enerjinin ortadan kalkmasını diyorlarsa tamam .

İlave olarak servo motor değil de tork motor kullanırsanız daha düşük maliyetle işi çözebilirsiniz.

EMF firması ile görüşmenizi tavsiye ederim.

EMF ile çok kez görüştük. Açıkçası ikna da oldum ancak maliyetleri inanılmaz yüksek. 10000 Nm torklarda çalışıyoruz ve bu torku yakalaöak gerçekten maliyetli. Daha düşük güçler için ise bir çalışma yapacağız şu virüs sonrasında

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri