Yüksek lisans

Merhabalar, yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Alan olarak kararsızlık içerisindeyim, tavsiyede bulunursanız sebepleri ile çok sevinirim.

ben hayat üniversitesi istirahat bölümünde yüksek ihtisas yaptım , sana da tavsiye ederim. yahu güzel insan nereyi okuduğunu söylesen de biz de yorum yapabilsek, nam-ı kemal'in bu mektup nereye gider fıkrası gibi soru soruyorsun. ilk önce kentini ifade etmeyi öğrenmekle başla bence

Doğru haklısınız, ben elektrik elektronik mühendisliğinden mezun oldum bir yıl oluyor. Yapı denetim firmasında kontrol elemanı olarak çalışıyorum. Mevcut isimde iç tesisatı, elektrik dağıtımı görmüş oldum. Öğrenci iken calistigimda yerde de plc ogreniyordum. Sözün kısası elektrik ve elektronik iç içe birinden vazgeçmek olmuyor hangi alana yönelmek ve emek vermek ilerisi için daha iyi olur?

yaşadığın yer ve yaşam şartların nedir bilmiyorum ama gelecek otomasyon üzerine kuruluyor, konumun uygun ise otomasyon üzerine yoğunlaşmanı tavsiye ederim

Doğru haklısınız, ben elektrik elektronik mühendisliğinden mezun oldum bir yıl oluyor. Yapı denetim firmasında kontrol elemanı olarak çalışıyorum. Mevcut isimde iç tesisatı, elektrik dağıtımı görmüş oldum. Öğrenci iken calistigimda yerde de plc ogreniyordum. Sözün kısası elektrik ve elektronik iç içe birinden vazgeçmek olmuyor hangi alana yönelmek ve emek vermek ilerisi için daha iyi olur?

İstediğiniz, sevdiğiniz ve yeteneğinizin olduğu alana yönelmeniz daha uygun olur. Bilim yapmak, kendinizi akademik konularda geliştirmek istiyorsanız yüksek lisans uygun olabilir. Kıdem, maaş gibi konular için yüksek lisans yapmak zaman kaybıdır.

İstediğiniz, sevdiğiniz ve yeteneğinizin olduğu alana yönelmeniz daha uygun olur. Bilim yapmak, kendinizi akademik konularda geliştirmek istiyorsanız yüksek lisans uygun olabilir. Kıdem, maaş gibi konular için yüksek lisans yapmak zaman kaybıdır.
Bende zaten kıdem ve maaş olarak düşünüp de yapmak istemiyorum. Amaç yapılan işlerde daha bilgili, bilinçli, kendim ve ülkem için faydalı olacağım seviyeye gelmek. Fakat alan olarak hangisine yonelmem daha iyi olur noktasında tecrübeli kişiler tarafından fikir alma isteğimi maruz görün.

1- çalıştığın iş yerinden memnun musun?
2-çalıştığın iş yerinde 3 yıl 5 yıl sonra nereye gelebileceksin?
3- böyle bir işyeri açabilecek kapasite misin?
4- eğer değilsen aynı şartlarda yeni bir iş yerinde bir iş bulabilecek misin?
5-bunların hiç birine sahip değilim!
güzel insan profil resminden senin bir hanım kızımız olduğunu düşünerek ve çok af edersin Türkiye şartlarını da düşünerek
1-işine sahip çık ve sonuna kadar arkasında dur ve ilerleyebildiğin kadar ilerle
2-kusura bakma ben biraz kötümserim, gelecek korkusu nedir iyi bilirim eğer yükselemiyorsan yerini koru,
3-eğer ben buradan ekmek yerim diyorsan işi iyi öğren
hanımsın ezen küçük gören çok olacak asla yılma, eğer dik durursan yapamıyacağın hiç bir şey yok, sakın başkalarının lafına inanma kendi bildiğin doğrulardan asla şaşma,belki bu gün kaybetmiş görünebilirsin ama gelecekte kazanan sen olacaksın
güzel insan benim verdiğim nasihatlar belki boş, karar senin doğruyu ve yanlışı ben sana söyleyemem, en iyi kararı senin şartların ve kararların verecektir.
sakın yılma kendi ayakların üzerinde durabileceğini sakın unutma
ne ben ne de bir başkası senin geleceğin hakkında bir tasarrufa sahip değil, kendin için en doğru kararı verecek olan sensin. ve ilk postta dediğim gibi kendini ifade etmekten sakın korkma( ben belki kötüyüm, ama unutma kötüler olmadan iyiler anlaşılmaz.)

Kurumsal firmalarin teknik eğitim departmanları,elektrik proje firmasinda sema çizimi,otomasyon firmalarinda plc yazılım işlerini seçebilirsiniz.

Pil teknolojileri
Drone,robotik
otomasyon,Scada
Yenilebilir enerji
Yazılım

Gelecek bunların üzerine inşaa ediliyor.Kendi gözlemim.Ama herşeyden önemlisi mutlu olduğun işi yapman.

1- çalıştığın iş yerinden memnun musun?
2-çalıştığın iş yerinde 3 yıl 5 yıl sonra nereye gelebileceksin?
3- böyle bir işyeri açabilecek kapasite misin?
4- eğer değilsen aynı şartlarda yeni bir iş yerinde bir iş bulabilecek misin?
5-bunların hiç birine sahip değilim!
güzel insan profil resminden senin bir hanım kızımız olduğunu düşünerek ve çok af edersin Türkiye şartlarını da düşünerek
1-işine sahip çık ve sonuna kadar arkasında dur ve ilerleyebildiğin kadar ilerle
2-kusura bakma ben biraz kötümserim, gelecek korkusu nedir iyi bilirim eğer yükselemiyorsan yerini koru,
3-eğer ben buradan ekmek yerim diyorsan işi iyi öğren
hanımsın ezen küçük gören çok olacak asla yılma, eğer dik durursan yapamıyacağın hiç bir şey yok, sakın başkalarının lafına inanma kendi bildiğin doğrulardan asla şaşma,belki bu gün kaybetmiş görünebilirsin ama gelecekte kazanan sen olacaksın
güzel insan benim verdiğim nasihatlar belki boş, karar senin doğruyu ve yanlışı ben sana söyleyemem, en iyi kararı senin şartların ve kararların verecektir.
sakın yılma kendi ayakların üzerinde durabileceğini sakın unutma
ne ben ne de bir başkası senin geleceğin hakkında bir tasarrufa sahip değil, kendin için en doğru kararı verecek olan sensin. ve ilk postta dediğim gibi kendini ifade etmekten sakın korkma( ben belki kötüyüm, ama unutma kötüler olmadan iyiler anlaşılmaz.)
Teşekkür ederim değerler yorumlarınız ve desteğiniz için:)

Kurumsal firmalarin teknik eğitim departmanları,elektrik proje firmasinda sema çizimi,otomasyon firmalarinda plc yazılım işlerini seçebilirsiniz.
Proje çizmeye sıcak bakmıyorum artık çünkü emeğinin hakkını almıyorsun.

Pil teknolojileri
Drone,robotik
otomasyon,scada
Yenilebilir enerji
Yazılım

Gelecek bunların üzerine inşaa ediliyor.Kendi gözlemim.Ama herşeyden önemlisi mutlu olduğun işi yapman.
Yenilebilir enerji dikkatimi çekiyor benimde, teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri