Yüksek Gerilimi ve Amperi Nasıl Düşürebilirim?

sadecemavi

Üye
Arkadaşlar bir herkese merhaba. Yüksek akımla ilgili bir sorum olacak.
Şimdi ben yardımlarınız sayesinde bir devre tasarladım ve bunu 360 volt sanayi elektriği ile çalışan bir makineye montalayacağım. Devrenin çalışma aralığı 25 volt, 25 Amper. Nasıl ben bu 360 voltu 25'e düşürebilirim. Ayrıca amperide düşürmem gerek?

Elinizde bir nötr hattı varsa herhangi bir faz ile nötr arasına 220/24v luk 25A verebilecek bir trafo bulup bağlarsanız sorununuz çözülür. İhtiyacınız dc ise piyasada 24vdc 25A lik hazır satılan adaptörleri kullanabilirsiniz.
örneğin:
Victron Energy phoenix Redresör / 24V - 25A - DenizDukkani.com
Nötr hattınız yoksa özel sarılmış 3 fazlı trafolar var bunlardan yararlanabilirsiniz.

kıymetli kardeşim;piyasada 380/24 volt hazır trafolar var.voltajın alternatif olacaksa tarfodan direk çıkış kullanabilirsin fakat,Dc volt kullanacaksan voltajı dogrulmalısın sonrada trafo gücünüde çekecegin ampere göre belirle ve giriş voltajına sınır sigortası takarsınız sorunun çözüme kavuşur.daha fazla bilgi için fazla bir ayrıntı belirtmemişsin.

benhur kardeşim verdiğin akıl için teşekkür ederim ancak linkteki ürün çok maliyetli. Fakat trafo kullanabilrim.
salım; teşekkür ederim. Ayrıntı olarak bir elektronik devre tasarladım bu devre en çok 25 volt 25 amper arası çalışıyor. Görevi Bağlı bulunduğu makina üzerinden akım geçince lcd ekranda yazı yazıyor. Fakat kullandığımız makineler 380 ve 220 volt arası ayrıca 300 ampere kadar çıkıyor. Ben voltahı ve amperi düşürüp yaptığım devreyi çalıştırmak istiyorum.

Yapmış olduğun cihazın 25 V, 25 Amper bir devre için bağlantı şemasını gösterirsen belki yardımcı olabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri