Yüksek Gerilim Tekniği Soru

r2engineer

Üye
Yüksek Gerilim tekniği ile ilgili anlamadığım bir soru var paylaşmak istedim yardımcı olabilir misiniz acaba?

Aşağıda verilen sistemde maksimum elektrik alanı nerede oluşur ve değeri nedir? Sistemdeki Havai Alüminyum iletkenin kesiti 402 mm2 ve hattın toprağa en yakın olduğu nokta 7 metredir. Düzeltme (pürüzlülük) faktörü k=0,9 alınacaktır.
asad.jpg

Yüksek Gerilim tekniği ile ilgili anlamadığım bir soru var paylaşmak istedim yardımcı olabilir misiniz acaba?

Aşağıda verilen sistemde maksimum elektrik alanı nerede oluşur ve değeri nedir? Sistemdeki Havai Alüminyum iletkenin kesiti 402 mm2 ve hattın toprağa en yakın olduğu nokta 7 metredir. Düzeltme (pürüzlülük) faktörü k=0,9 alınacaktır.
Ekli dosyayı görüntüle 65019
Bu soruların cevabını burda ve büyük ihtimal türkçe sitelerde bulamazsınız. Yüksek gerilim tekniği mühendislik öğrencilerinin ağzına gül konduran incik boncuk hesaplara boğulmuş bir derstir . Çok çektik zamanında. Oturup kitaplariniza çalışmaktan başka şansınız yok .

her türlü kitap yabancı kaynak araştırdım ama anlamadım soruyu bu konuları uzaktan eğitim üzerinden aldığımız için sizden cevap istemedim herhangi bir formül çözüm yolu sunabilirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri