Yüksek Gerilim Hattı Direğini Engelleme

bizler istiyoruz arazimden geçmesin .
devlet diyor sizin için
her iki tarafta haklı
çözüm adalet içince çözüm olması
ve bedelini vermek veya emsal yer vermek !!!
adalet ( bu yerden geçilmesi gerekli yer mi ? ve yerin bedel tayini ? )

konudan ayrı bir yazı olacak ama

yapılıyor ,açılış oluyor , insan hayatı bir olay sonrası düşünülüyor
tersten işe başlıyoruz .
örneği yiyeceklerden verelim ki tartışma fazla olmasın .
domates ucuzladı nasıl ucuzladı dışarıya gönderilen ürün geri gönderildi
iç piyasaya sürüldü niye diye bir kafamızda düşünce oluştu genede ürünü alıyoruz .
ucuz olduğundan + paranda olsa aynı sağlıklı mı ? ( değil gibi ama düşüncesi varken )
kendimizi bile düşünmüyoruz .
derdimiz para + rahatlık ile
bebeğimize bile hazır gıda veriyor besliyoruz .
ilk sıra para , son sıra sağlık
sağlığı kaybedince para yerine getirmiyor . açıyı çekiyorsun .
para kısmen acıyı azaltıyor .

hepimiz kısmen aynıyız bu zararlı olduğunu bile bile kendimiz kabul ediyoruz sonra zararlı bu diyoruz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu haberi okurmusunuz bir ilçede yan yana kaç tane termik santral var?Ve daha bir kaç gün önce termik santrallere filtre takılmasını iktidar 2,5 yıl ertelemek istedi çok şükür Cumhurbaşkanı iktidardaki partinin bu isteğini VETO etti.Bende elektrik teknisyeniğim ama haberi okursanız Çanakkale Çan da iki,Adana Yumurtalıkta 4,Şırnak silopi de 2 bir ilçede birden fazla termik santral elektrik üretirken insanları zehirliyor bu ne kadar doğru bir işlem?Bu elektrik üretimi filtreler takılıp çevreye en az zarar verilerek yapılsa insanlar acaba bu kadar karşı çıkar mı?

Devlet e gelince tapunun önemli yok
Gençliğimde başıma gelen bir olayı anlatayım:Ben Sakarya Kaynarcalıyım aslen Trabzonluyum biz karadenizlilerin yaşlılarında kötü bir gelenek var orman çevresine yerleşirler ormanı kesip tarla yaparlar biz açma deriz buna.Benim Dedem Akyazı dan Kaynarca ya taşındığında şuanki evimizin olduğu yeri Kaynarcanın yerlisinden para ile almış ama köyümün %90 ı orman açılarak kurulmuş Rahmetli Dedem 1983 de köye gelen tapu kadastro memurlarından arazisinin tapusunu almış.2005-2006 galiba Orman Genel müdürlüğü köyümüzdeki arazinin kendi malı olduğunu söyleyerek tapuların iptali için dava açmış bu olayı duyunca ben Orman Genel müdürlüğüne internetten mesaj attım o zaman Bimer mi adı tam hatırlamıyorum.Deniz kıyısında balık tutarken bir akrabam beni aradı Ormancıların beni sorduğunu söyledi Deniz e yakın bir kahvede buluştuk Sakarya Orman müdürü yardımcılarından Mehmet Bey le:Dilekçem den dolayı geldiğini Orman genel müdürlüğü 1950 li yıllarda köyümün olduğu bölgede uçakla harita çalışması yaptığını köyümün olduğu alanın Orman arazisi olduğunu söyledi bizim evimizin olduğu alanda 2B arazisiymiş.Ben dedim ki bu memurlara benim arazim 2B değil(Orman vasfını kaybetmiş sahipli arazi demek 2B ama tapusuz arazi)Rahmetli Dedem satın almış açma yapmamış dedim kayıtlar da 2B geçiyormuş 1983 de tapu kadastro tapu vermiş benim arazime dedim Tapu kadastro devletin kurumu değilmi tapu verilirken Orman genel müdürlüğü neden engel olmamış aradan yıllar geçmiş şimdi ortaya çıktınız dedim tutanak tutup gittiler sonra hükümet 2B düzenlemesi yaparak herkesin tapusunu verdi.Anladım ki Türkiye de tapunu devlet verse bile devlet istediği zaman bu tapuyu geri alabiliyor veya iptal edebiliyor

Bu direkler için yapabileceğiniz birşey yok bildiğim kadarıyla dava açsanız belki de dava açma hakkınız bile yok
Aynısını biz de yaşadık.
1945 yılında köy tarlası olarak tapusu verilmiş, 3 kez el değiştikten sonra aynı yıl (2004) bizim tapular da iptal edildi. Para verip tekrar aldık.

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,920
Son üye
Bafrali1655

Yeni konular

Geri