Yüksek Gerilim Hakkında Tüm Bilgiler Buraya

emo nun sayfasında aradığın billgiler mevcut

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
o-g de trafoların toplam kva sına göre fiferde cekilen amper nasıl hesaplanır

o-g de trafoların toplam kva sına göre fiferde cekilen amper nasıl hesaplanır

Ne kadar güç harcandığı biliniyorsa:
I=S/1,73.U
Mesela 630kVA'lık trafonun 34,5kV orta gerilim şebekesinden çekeceği en faza akım:
I=630/1,73.34,5 (birimler aynı cinsten olmalı: 630kVA, 34,5kV)
I=10,5A

Trafo çevirme oranından da bulabilirsin.

Teşekkür ederim eline sağlık ama benim kafama takılan bir soru tank koruma ne işe yarıyor görevi nedir. Benim bir sorum daha var YG hatlarında görüyomki hatlar bir noktada 3 fazın yeri değişiyor bu ne işe yarıyor.

...YG hatlarında görüyomki hatlar bir noktada 3 fazın yeri değişiyor bu ne işe yarıyor.

Üç fazın yer değiştirilmesine: Transpozisyon denir:

https://www.kontrolkalemi.com/forum...-sırasının-değiştirilmesi-transpozisyon.5278/

Teşekkür ederim eline sağlık ama benim kafama takılan bir soru tank koruma ne işe yarıyor görevi nedir...

Trafo sargısından, tank üzerinden toprağa elektrik atlaması olduğunda tank koruma rölesinin kesiciyi açtırması için kullanılır.

Ekli dosyalar

• Gemta gsi1100 (Tank Koruma Rölesi).pdf
    158.8 KB · Görüntüleme: 200
  • Tank Koruma.pdf
    57.7 KB · Görüntüleme: 190
15 yıldır yüksek gerilim işileri yapıyorum. bu kadar derin ve sıralı hazırlanmış bilgi için teşekkür az kalır. yalnız bence bunu pdf olarak ekleseydiniz keşke. sayfaya mecbur kalıyor insan.

teşekkürler .Ben izalatörler hahıknda bilgi toplamak istiyorum.Hem hat izalatörleri hemde c4-750,c6-750 gibi hepsi hakında yardımcı olursanız memnun olurum

selam.bana dogru gerılım motorları ıle ılgılı bılgı lazım.donem odevim.benı bılgılendırırsenız sevınırım.tesekkurler...

sayın erişen;
kendımce calıştığım bir projem var.yazmiş olduğunuz yüksek gerilimler ile ilgili bilgiler gerçekten çok güzel.aradım bilgileri aldım.sizden acizene bır rıcam olcak.
(Direklerin ayaklarına genelde galvanizli çelik köşebentlerden seçilen topraklama elektrotları bağlanır ) yazmışınız benim amacım direklerin toprakla teması kesmek. bunu nasıl yapabilirm? cvplarınız için şimdiden teşekkurler.

...
(Direklerin ayaklarına genelde galvanizli çelik köşebentlerden seçilen topraklama elektrotları bağlanır ) yazmışınız benim amacım direklerin toprakla teması kesmek. bunu nasıl yapabilirm? ...

Neden böyle sıradışı bir uygulama yapmayı düşünüyorsunuz? Bu biraz tehlikeli değilmi.
Mesela, izolatörün sıkıbağı birşekilde gevşedi ve tel traverse düştü. Direk topraktan tamamen yalıtıldığı için sorun yok. Ama o direğe herhangibir canlı dokunmaya çalıştığında can kaybı olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri