yüksek gerılım trafolarında kondansator varmı?

tekin126

Profesyonel Üye
merhaba arkadaşlar elektrikçi değılım elektronik bır tasarım yapacağım yanlız elektrik konusunda bılgıye ıhtıyacım var ıstedığım bilgi yuksek gerılım trafolarının içinde kapasıte önemlı değıl kondansator varmı kompanzasyon kondansatorunu bılıyorum trafo sargılarının arasında kondansator varmı bır arkadaş ıddıa ettı var dıye bana mantıksız geldı emın olmam lazım

sabit kompanzasyon kondansatörlerini kastedmiş olabilir.

Trafonun içinde kondansatör yoktur. Çok yeni bir teknoloji değilse, yağlı tip yüksek gerilim trafolarında kondansatör bulunmaz.
Bir önceki mesajınızda elektronik güvenlik demişsiniz, bu nedemek? Ordaki yüksek gerilimi kullanmayı düşünmüyorsunuz değil mi???...

Son düzenleme:
Trafonun içinde kondansatör yoktur. Çok yeni bir teknoloji değilse, yağlı tip yüksek gerilim trafolarında kondansatör bulunmaz.
Bir önceki mesajınızda elektronik güvenlik demişsiniz, bu nedemek? Ordaki yüksek gerilimi kullanmayı düşünmüyorsunuz değil mi???...

:)hayır yuksek gerılımı kullanmıyorum dağıtım panosuna gelen kablo uzerınden trafoda kı sargılardan devreyı tamamlıyan bır sistem uzerıne çalışıyorum

Trafoların içinde kondansatör yoktur ama kondansatör gibi davranabilirler. Örneğin boştaki bir trafonun bir sargısıyla gövdesi arasına DC gerilim uygulanırsa kondansatör gibi davranır. Bu yüzden trafoların izalasyon değeri doğrudan ölçülmez . Tanjant delta cihazları kullanılır..

Kolay gelsin...

yg ve og de kondansatör olmaz ag müşterek panolarda olur....

trofonun içinde olan çeyler :nüve.sargılar.yag bunun dışında trafonun iç kısmında hiçbirşey yoktur ve olamaz sadece tedaş tarafından kontrol edilen bazı dagıtım merkezlerinde yüksek gerilimde kompanze yapılır

olur olur olur

Yüksek gerilimde kompanze derken kapasitörler vardır

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri