Yüksek Güçlü Sürücü Kaçak Akım Koruma

e1l2k3t4

Üye
Yüksek Güçlü Sürücü ve küçük güçlü sürücülerin kaçak akım korumasını hangi tip (B?) röle ile sağlayabilirim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
-Tesiste kullanmak için mi cihazda kullanmak için mi soruyorsunuz?
-DC anlık Kaçak Akımlarda açsın mı istiyorsunuz açmasın mı istiyorsunuz?
-Harmonik ve Frekans değişikliklerinde açsın mı istiyorsunuz açmasın mı istiyorsunuz?
- Sürücü Karakteristiği nedir?, AC>DC>DC>DC bir çevrim mi yoksa AC>DC>DC>AC bir çevrim mi?

değişken frekanslı motor kontrolünde kullanılacak tesiste, büyük sürücüler için her birine ayrı ayrı kak takılacak ama yüksek amper değerlerinde ne kullanılır bilmiyorum. Klasik toroid akım trafosu yöntemi olmaz diye düşünüyorum. AC>DC>DC>AC çevrim bildiğimiz vfd

110kw motor , sürücünün akımı 50-55A arasında geziyor tam yüklü değil, ben tam olarak anlamadım demek istediğimi şimdi 110 kw motoru tam yüke yakın yüklersem amper değeri 100 den fazla olacağı için buna uygun bir b tipi kaçak akım rolesi yok , nasıl koruyabilirim bu sürücüleri

toroid bobine bağlı kaçak roleleri özellikle büyük güçlü (makine) panolarında ve yine özellikle ana şalteri (TMŞ) düşürerek kullanılır. KAKR ile insanı koruyoruz. kabloyu, sürücüyü ve motoru daha başka bi yöntemle koruyoruz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri