yüksek enerjili yer altı kablolarında kapasitans durumu

merhaba arkadaşlar. proje konumda 'Yer altı kablolarının iletken damarları (fazları) arasındaki aralıklar (d) daha küçük olduğundan bu kablolardaki kapasite hava hatlarına göre daha büyüktür'. bu şekilde kapasite açısından hava hattı ile kıyaslamam gerekiyor ama yardımcı olacak hiçbir şey bulamıyorum. konu hakkında bilgili birileri var mı acaba?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
tesekkür ederim megepten buldum zaten bu kadarını ama daha geniş bilgi almam gerekiyor :( kısaca yer vermişler bu konuya

Tam bizim Raylı sistemlerin konusu :) hocanız kim? Bora hocamı, Nuran hoca mı?

Henüz Ögrenci olduğum için konuya cok hakim değilim anlamaya calısıyorum sıfırdan ama döküman sıkıntı malum :(

Nuran Yörükeren çok sevdiğim bir hocadır. Öğretim üyesi olarak okulda kalmam için ısrar etmişti o zamanki kafa işte kabul etmemiştim :( Kendisine selamlarımı iletin. (Hakan HIRÇIN) 1997 mezunu deyin hatırlar. Döküman konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

Nuran Yörükeren çok sevdiğim bir hocadır. Öğretim üyesi olarak okulda kalmam için ısrar etmişti o zamanki kafa işte kabul etmemiştim :( Kendisine selamlarımı iletin. (Hakan HIRÇIN) 1997 mezunu deyin hatırlar. Döküman konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.
Okula ben girmişim , sen çıkmışsın abi. Kapıda bari karşılaşsaydık :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri