Yüksek Amper Bobin kapasitör birleşimi voltaj yüseltmeyle ilgili

MunHas

Üye
Merhabalar. Kardeşler benim sorum şöyle Bd135 transisötüyle 6 v yüksetme devresi yapdim başarılı oldu ama bunu başka hangi transistörlerle yapa bilirim. Transistör bu devrede sadece bobinin DC akımda şok yapa bilmesi icin + kutbunu hizli şekilde aç kapa yapıyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Gene benzer bir durum.

Soruyu cevaplayacak kişilerin devre şemasını tahmin mi etmesi gerekiyor?

Yeni üyelere nasıl soru sorulacağı hakkında bilgilendirme yapılması gerekiyor. Örneğin burada SO'da iyi yanıt almak için nasıl soru sorulması gerektiği ile ilgili bir yazı var.

Boost konvertör için en mantiklisi Mosfet. İrfz44n kullanabilirsin,ucuz.. Yüksek alımlarda RDS değeri düşük olanlar seçilir. 3-5 miliohm mertebesinde olanlar piyasada mevcut, böylece ısınma az olur ama bu mosfetleri hızlıca açıp kapatabilmek için sürücü entegre gerekir. Tc4420 mesela. diyot olarak da shottky en iyi sonucu verir. 1n5819 -1n5822 mesela

Bakın kardeşler burada bana ukalalık yapmak yerine bir nedenini öğreninde ondan sonra dil dersleri geçin. Benim Türkçeyi konuşduğum kadar Azerbeycan Türkçesini konuşunda ondan sonra ukalalık edin. Evet Azerbeycan Türküyüm. Boş verin sorum felan Yok. Özür dilerim Elektronikden anlamdan Üstdüzey sitenize girdiğim için. Çook değerli vaktinizi harçayıb cevab yazdığınız içinde Çok çok teşekkür ederim. Hadi Benim Gibi Amatörlerle vakit harcamayın
Boost konvertör için en mantiklisi Mosfet. İrfz44n kullanabilirsin,ucuz.. Yüksek alımlarda RDS değeri düşük olanlar seçilir. 3-5 miliohm mertebesinde olanlar piyasada mevcut, böylece ısınma az olur ama bu mosfetleri hızlıca açıp kapatabilmek için sürücü entegre gerekir. Tc4420 mesela. diyot olarak da shottky en iyi sonucu verir. 1n5819 -1n5822 mesela
Teşekkür ederim kardeş
ben de şunu ilave edeyim. hem de türkçe:

https://www.niyazisaral.net/?p=398

bilişim sektörü için yazılmış olsa bile bir göz atmakta fayda var.
Seni alkışlıyorum Güzel kardeşim.

Bakın kardeşler burada bana ukalalık yapmak yerine bir nedenini öğreninde ondan sonra dil dersleri geçin. Benim Türkçeyi konuşduğum kadar Azerbeycan Türkçesini konuşunda ondan sonra ukalalık edin. Evet Azerbeycan Türküyüm. Boş verin sorum felan Yok. Özür dilerim Elektronikden anlamdan Üstdüzey sitenize girdiğim için. Çook değerli vaktinizi harçayıb cevab yazdığınız içinde Çok çok teşekkür ederim. Hadi Benim Gibi Amatörlerle vakit harcamayın

Teşekkür ederim kardeş

Seni alkışlıyorum Güzel kardeşim.
ukalalık yaptığımız yok, alınganlığa da gerek yok.
elektrikle ilgili bir forumda sorumuza bir cevap arıyorsak konu ile ilgili bir detay, bir resim veya bir şema paylaşmalıyız ki okuyanlar bizim ne yapmaya çalıştığımız hakkında bir fikir edinebilsin. bunu belirtmek istedik sadece. bunun sizinle doğrudan ilgisi yok, genelde yapılan bir hata. aynı hatayı biz de yapıyoruz bazen (evet ben de yaptım yakın bir zamanda.)
alt düzey üst düzey demeden herkes ilgisi, bilgisi oranında sorulara cevap vermeye çalışıyor.
neyse ki siz sorunuzun cevabını bulmuşsunuz. kolay gelsin.

ukalalık yaptığımız yok, alınganlığa da gerek yok.
elektrikle ilgili bir forumda sorumuza bir cevap arıyorsak konu ile ilgili bir detay, bir resim veya bir şema paylaşmalıyız ki okuyanlar bizim ne yapmaya çalıştığımız hakkında bir fikir edinebilsin. bunu belirtmek istedik sadece. bunun sizinle doğrudan ilgisi yok, genelde yapılan bir hata. aynı hatayı biz de yapıyoruz bazen (evet ben de yaptım yakın bir zamanda.)
alt düzey üst düzey demeden herkes ilgisi, bilgisi oranında sorulara cevap vermeye çalışıyor.
neyse ki siz sorunuzun cevabını bulmuşsunuz. kolay gelsin.
Bak bunu böyle söylseniz hiçkimse alınganlık yapmaz. Şimdi seve seve sorumu sora bilirim. Karşılaşdığım problem D13007 NPN transistor kullanarak 160v 220u kapasitorla Boost Converter yapdım amma 160 v çok yavaş çıkıyor. Ne yapa bilirim ? ikinci bir soru bu devrenin Amperi neyle alakalıdır? Yani istediğim amperi çekmek için neye dikkat etmem gerekir

Ekli dosyalar

• NPN Ywkseltec devre.PNG
    NPN Ywkseltec devre.PNG
    32.9 KB · Görüntüleme: 18
Azerbaycanlı kardeşlerimizin başımızın üzerinde yeri var.

İki devlet tek milletiz!
Teşekkür ederim kardeş. Başınız ağrımasın inşallah. Dünya durdukca var olun. Kanımız, canımız, İslamiyetin kurtarıcısı ŞANLI TÜRKİYE. Kardeşiz kardeş kalıcağız.
MC34063 ile yüksek gerilimlere çıkabilirsiniz.
Kardeş Verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim
MC34063 ile yüksek gerilimlere çıkabilirsiniz.
Kardeş 20A 120v destekleyen ve 1v-120v gerilim verebilen Regülatör için ne tavsiye edersin ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri