Yük ayırıcısı manevra

electrics

Üye
Katılım
15 Nis 2008
Mesajlar
694
Puanları
6
Yaş
39
Arkadaşlar , bu sigortalı ayırıcıların manevrasında özellik arzeden bir şey var mi ? yani mesela bir kesici açma kapamaya göre farklı dikkat edilmesi gereken bir durum veya şart gibi? bu ayırıcıları uzaktan açma kapama mümkün mü?
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İşlemi yük altındayken yapmayınız.Ayrıcı ile manevra yaptıktan sonra;ayırıcının topraklama yataklarının geçtiğinden emin olun.
ayırıcıları uzaktan açtırmak mümkün değil.manevra kolu ile açmaktan başka çözüm yoktur
 
yük altında açamadıktan sonra ne işe yarar ki adi üstünde yük ayırıcısı...
 
Sigortalı yük ayırıcılarını uzaktan açtırabilirsin ama kapatamazsın. Açma ve kapatma için özel birşeye ihtiyaç yok. Ama kapatırken sigorta atık mekanizmasına dikkat etmek gerekir. Sigorta atık olmasa bile sigortalı yük ayırıcısı sigorta atık konumda kaldıysa kapatılamaz....

Kolay gelsin......
 
Uzaktan açıp kapatabilirsin,yanlız yük altında kesinlikle olmaz,Uzaktan kumanda ile açılıp kapanan sigortalı ayırıcı yapılıyor motorlu ve yaylı ama çok pahalı.Temsan yapmış.
 
bu konumla kapatamama durumu dikkatimi celbetti. nasıl bir alaka veya mekanizma var ki kapatamiyoruz?
 

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Mesajlar
920,877
Kullanıcılar
450,933
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri
Üst