Yük asansör Şema, 3 kontanktör

a.budak47

Üye
Mrhba bu diş cephe sivacilarin Kullandiği asansörün Kuman’da ve güç devresi şeması olan yada bilen varm.
Çalışma prensini kablolu 3 adet butun ve 3 adet kontakör mevcut.
1 buton a bastığımızda da her iki motoru aynı anda (sağ ve solunda ) asansörü yukarı, 2. butona bastığımızda her iki motor aynı anda aşağı
3.butona bastığımızda ise diğer ıkı motoru serbest çalışmasını sağlıyor yani sağda ki ve soldaki motoru tek başına çalıştırmasını sağlıyor.bir köşesi eğik ise sadece bir motoru çeliştirsin ki asansör eğik olduğunda dengelesin diye
Not butonlar düğmeye parmağımız basılı olduğu sürece çalişir parmağimizi çektiğimizde duruyor.
Adamdan zar zor çalışmasını bu şekil anladim , hırsızlar panoyu çalımişlar çikamadim işin içinden
Ekli dosyayı görüntüle 49894
Resimde ki 4. Buton boşta
Ekli dosyayı görüntüle 49895
3. Butona bastığında iki motorun aynı anda çalişmisini durdurup diğer iki butondan birine bastiğin da tek motor çaliştiriyor hızayi düz yapsin diye

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
3.buton ile nasıl 2 motoru farklı yönlerde çalıştırmışlar ? Burasıda beni düşündüren nokta biraz kafa yorulsa halocak gibi

Orda benım de kafami kurcaladi iki yönde değil tek yönde çaliştiriyor bence bı tarafını

3. Butona bastiğinda diğer iki kontaktörün ayni anda çalişmasini engelleyip sadece bir kontaktörü çeliştiriyor oda bir yöndedir büyük ihtimalle

3. butona basınca ne oluyor tam anlamadım. Hangi motor çalışacak

3. Butona bastığın da diğer butonlar tek tarafin motorunu çaliştiriyor sadece bir motoru çaliştiriyor.

Yeni resim attım

1.butona basıldı 2 motor aynı anda çalıştı ve iskele yukarı çıktı.
2.butona basıldı 2 motor aynı anda çalıştı ve iskele aşağı indi.
3.buton ise tek motoru hem kaldırıp hem indirecek doğrumu.
2 motor yukarda iken aşağı inmesi için motorların geri dönmesi lazım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri