Yönetmelik değişikliği var mı

moner69

Üye
Daha önceden DAĞITIM SİSTEMİNE BAĞLANTI ANLAŞMASI (AG/YG’DEN BAĞLANTI YAPAN TÜKETİCİLER İÇİN)
MADDE 15. CEZAİ ŞARTLAR:
"Elde olmayan nedenlerle ihlalin yılda bir kez olması halinde ceza uygulanmaz. Bu durumun, yılda bir defadan fazla olması durumunda ilk ihlal de dahil olmak üzere her ihlal için içinde bulunulan aya ait Sistem Kullanım Fiyatına göre hesaplanan bedelin %5’i oranında ceza uygulanır. İlk uygulamada iki defa, sonraki uygulamalarda ise ayda bir defadan fazla ceza kesilmeyecektir."
Bunun 2006 eylül ayında değiştiğini ve şimdi uygulanmadığını duydum. Ama hiç bir yerde bununla ilgili bir tebliğ ve duyuru bulamadım
Bu konuda duyumların dışında bir bilgisi olan arkadaşların bunu paylaşmasını rica ediyorum...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşım ben antalya tedaşta og servisinde çalışıyorum bu madde doğrudur ve reaktif ve kapasitif ceza iptalleri kalkmıştır dilekçeler ise kabul edilmemektedir

İlginiz için teşekkur ederim. Ben bununla ilgili resmı bır duyuru var mı onu merak ediyorum.

moner69 ' Alıntı:
Daha önceden DAĞITIM SİSTEMİNE BAĞLANTI ANLAŞMASI (AG/YG’DEN BAĞLANTI YAPAN TÜKETİCİLER İÇİN)
MADDE 15. CEZAİ ŞARTLAR:
"Elde olmayan nedenlerle ihlalin yılda bir kez olması halinde ceza uygulanmaz. Bu durumun, yılda bir defadan fazla olması durumunda ilk ihlal de dahil olmak üzere her ihlal için içinde bulunulan aya ait Sistem Kullanım Fiyatına göre hesaplanan bedelin %5’i oranında ceza uygulanır. İlk uygulamada iki defa, sonraki uygulamalarda ise ayda bir defadan fazla ceza kesilmeyecektir."
Bunun 2006 eylül ayında değiştiğini ve şimdi uygulanmadığını duydum. Ama hiç bir yerde bununla ilgili bir tebliğ ve duyuru bulamadım
Bu konuda duyumların dışında bir bilgisi olan arkadaşların bunu paylaşmasını rica ediyorum...

Sn.Arkadaşım o konuda resmi bir genelge daha çıkmadı.Çıksa mutlaka haberimiz olurdu.Zonguldakta muafiyet hala uygulanıyor.EPDK'dan teyid ettiğini 2008 de kalkacağını bir arkadaşımız duyurmuştu.

6/7/2004 tarih, 337 sayılı EPDK kararı ile uygulanmakta olan yılda bir defaya mahsus reaktif aşım
ceza muafiyeti, 24/08/2006 tarih, 875 sayılı EPDK kararı ile 1/9/2006 tarihinden itibaren uygulamaya
konulan "20 Dağıtım Şirketi için Tarife Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esaslar" ın yürürlüğe girmesi ile kaldırılmıştır.Sanki başka madde yerine ilave edilemezmiş gibi , bu maddenin yerine "Endüktif ve kapa-
sitif sayaçların her ikisinin birden değer kaydetmemesi (sıfır değer kaydetmesi )halinde, çekilen aktif
enerjinin 0.90 katı kadar endüktif reaktif enerji miktarı üzerinden reaktif enerji bedeli fatura edilir.Müş-
terinin fatura son ödeme tarihine kadar itiraz etmiş olması ve her iki reaktif sayacın sayaç ayar istasyonu
tarafından doğru çalıştığının belgelenmesi koşuluyla,sayaçların doğru çalıştığının belgelendiği fatura
dönemini izleyen ilk fatura döneminde tahakkuk ettirilen reaktif enerji bedeli iptal edilir" hükmü konmuş-
tur.Zannederim,bu memlekette tatil yapanlar çalışanlardan çok!olduğu için ( tatil köyü bekçileri sadece
ocak kullandığı için,endüktif sayaçlar yazmıyor tabi ) ,çalışan insana ceza vermek üzere alınmış bir karar.
Bu kararı,1/9/2006 tarih,26276 sayılı Resmi Gazetenin mükerrer sayısında bulabilirsiniz( internette bula-
mazsınız,Resmi Gazetenin orijinal baskısını bulmanız gerekir.875sayılı EPDK kararını da yine EPDK site-
sinde bulamazsınız,bahsettiğim Resmi Gazetede var.

Üstadım kıymetli bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Yorumunuzda da son derece haklısınız. Fakat şu kadarını söylemeliyim ki sizin bu dekikleriniz TEDAŞ'ın bölünmüş şirketlerinde dahi tam olarak takip edilemiyor. Bu nedenle Edirne de başka Kars ta başka Antalya da başka Rize de başka uygulamalar ile karşılaşılıyor.

Arkadaşım
Kalktığına dair hiç bir genelge yazı yok.Sizin idarenizin tasarrufudur kaldırma olayı.o muafiyet olayının uygulanmasının getirdiği bir iş yükü var.Takip zorumluluğu var.Teftiş sıkıntısı var.Hazır son değişikliklerde değinilmemişken idare öyle bir tasarrufta bulunmuştur.
Dilekçe kabul edilmeme olayı olabilir.Abonenin daha önceki aylardan birindede reaktife girme olayı olmuştur.Onun için dilekçesi alınmamış olabilir.Muafiyet olayı herhangi bir reaktifli faturanın iptali değildir.Kompanzasyonu düzenli çalışan aboneye reaktife girdiği ay talebine binaen uygulanır.Bir faturalama dönemini reaktifli olarak atlamışsa, ikinci reaktifli faturaya uygulanmaz.Bu maddenin uygulaması bu doğrultuda yapılmaktadır.

sfenksant ' Alıntı:
arkadaşım ben antalya tedaşta og servisinde çalışıyorum bu madde doğrudur ve reaktif ve kapasitif ceza iptalleri kalkmıştır dilekçeler ise kabul edilmemektedir

arkadaşlar %33,%20 olan oranlar 2008 itibari ile endüktif%20,kapasitif%15 olarak ön görülüyor bilginize!

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri