Yön bobini

nasah53

Üye
Arkadaşlar merhaba

Forklift yön bobinleri hakkında bilgi almak istiyorum bilen arkadaşlardan
12 v dc bir bobin için çok yüksek rakamlar istiyorlar
Mevcut bobin üstünde vat değeri yok
Bu bobinler çok güçlü elektro mıknatıslanmamı yapıyor da hidrolikte kullanılan bobinler le bunun çalışmayacağı söyleniyor
400 tl bir bobin fiyatı
Arka arkaya geçmiş biri ileri yön biri geri yön hareket veriyor
Şansızıman üstünde konumlanmış ikiside
_20190912_185303.JPG

Bunlar genelde bir mili hareketlendirip akışkanın ya da gazın bir noktadan başka bir noktaya yönlenmesini sağlar . Bu noktada kullanılan materyalin yoğunluğuna göre milde harekete başlama direnci olacaktır . Yani sizin takacağınız selenoid bobinin bunu yenebilecek bir manyetik alan yaratması gerekir . Yani orjinalinden farklı bir malzeme kullanarak bunu bulabilmeniz baya müşkül olur . Şanzımanınızda 90 numara yağ mı kullanılıyor ?

Ben olsam,

piyasadan bir bobin bulur denerim. Test ederim test sonucuna göre iş görür ise çalışmasına izin veririm. 400 tl ne bu altından mı yapılma?

Ben olsam,

piyasadan bir bobin bulur denerim. Test ederim test sonucuna göre iş görür ise çalışmasına izin veririm. 400 tl ne bu altından mı yapılma?
Marka değeri diyelim ona serkan . Harddiscount marketlerde ki bir çok ürün niye çok ucuz . Çünkü hiçbir marka değeri yok .

Marka değeri diyelim ona serkan . Harddiscount marketlerde ki bir çok ürün niye çok ucuz . Çünkü hiçbir marka değeri yok .

Evet marka değeri. Bunu biliyorum. Ama şöyle bir durumda var. Vakti zamanında 2000 li yılalrda X markanın bir cihazına bakıyorum bir suyu soğutmak için kullanılan mini chiller. Cihaz çalışmıyor. Servis geliyor ve sensör arızası olduğunu tesbit ediyor. o dönemlerde 300 - 400 usd gibi bir rakam teklif veriyor. Müşteri tabi bundan memnun olmmuyor. Bir arkadaş vasıtası ile bana ulaştılar. Bende inceledim sensör bozuk. Üretim aksamaması için cihazın dış havayı okuyan sensörü ile bu suyun sıcaklığını ölçen sensörün aynı özelliklerde olduğunu gördüm.

Geçici olarak bu sensörleri yer değiştirdim cihaz çalıştı. Sonrasında ise müşteri sensör yapan bir firmadan sensör yaptırdı 10 usd ye ve 5 adet yedekte aldı.

Bu marka değeri olsun olmasın değil ama fahiş rakamlar olmasın.

Evet marka değeri. Bunu biliyorum. Ama şöyle bir durumda var. Vakti zamanında 2000 li yılalrda X markanın bir cihazına bakıyorum bir suyu soğutmak için kullanılan mini chiller. Cihaz çalışmıyor. Servis geliyor ve sensör arızası olduğunu tesbit ediyor. o dönemlerde 300 - 400 usd gibi bir rakam teklif veriyor. Müşteri tabi bundan memnun olmmuyor. Bir arkadaş vasıtası ile bana ulaştılar. Bende inceledim sensör bozuk. Üretim aksamaması için cihazın dış havayı okuyan sensörü ile bu suyun sıcaklığını ölçen sensörün aynı özelliklerde olduğunu gördüm.

Geçici olarak bu sensörleri yer değiştirdim cihaz çalıştı. Sonrasında ise müşteri sensör yapan bir firmadan sensör yaptırdı 10 usd ye ve 5 adet yedekte aldı.

Bu marka değeri olsun olmasın değil ama fahiş rakamlar olmasın.
Ekonomi malesef iyi niyetler üzerine kurulamıyor ki serkan kardeşim . Tarladan 50 kuruşa kalkan domates ve diğer tarım ürünlerini neden fahiş fiyatlar ile alıyoruz . Mantık hep aynı .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri