Yüksek voltaj trafosu ısınma

ELİMDE MİKRODALGALADAN SÖKTÜGÜM YÜKSEK VOLTAJ TRAFOSU MEVCUT DENEME AMAÇLI ÇALIŞTIRDIM 4 DK FELAN TABİ SÜREKLİ ARK YAPTIRDIM VE BİRAZ DUMAN ÇIKTI HALEN ÇALIŞIYOR AMA NEDEN DUMAN ÇIKTI ESKİ OLDUGU ZAMAN BÖLE ISINMA SORUNLARI OLUŞURMU YOKSA BU NORMALMİDİR

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
trafo yanmış haberin yok 90c üzerine çıkınca duman attımı o trafodan hayır gelmez ark yaptırman da kısa devre oluyor yapma.

çalışmasında hiç bir sıkıntı yok çalışıyor hala yani bobin sonuçta kopsa çalışmaz galiba ben herhalde ısınıp yalıtkan malzemeye ısıttı diye düşünmüştümde yanlışmı yoksa düşüncem yorumunuz için teşekkür ederim

o şekilde kullanırsan yanacak kısa devre olucak ısınma trafolarda istenmeyen bir durum bazıları verniğe yatırıyor düzelir sanıyor sökülüp yeniden sarılmalı.

teşekkür ederim bilgilendirme için ben bu trafoyla tesla bobini yapmak istiyorum onda ısınma sorunu oluşurmu be birde trafoları bi yağ ile dolu kapa koyuyolar bu soguması içinmi yoksa ısınmayı engellemesi içinmi yoksa oluşan kayıpları hapsetmek içinmi

soğutma ve izolasyon için yağ kullanılabilir de yağ kullanılmamış olcak ama tesla bobini şu.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri