Ws2812b led serit yanmiyor.

Anakart dedin bilgisayar mı ne
Ledleriz sürmek için nereye baglıyorsun taksit taksit yüklemeyin lütfen size daha önce yazdım gibi bu ledler normal rbg şerit LED gibi enerji verdim yanar diye düşünmeyin her kedi yaka bilmek için bir denetleyici yardımıyla komut göndermek gerekiyor size gönderdim video yu izlemediniz mi?
Merhaba ledi isyerinde 5v verip calistirmayi denedik sadece ilk 2 led sabit renk yandi.Dim falan filan dedi isyerindeki abi.Ledi aldigim yerde kontrolcusuz ışık vermez onlar diyor ben anlamadım o zaman nasil ilk 2 led yaniyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ana kartın resmi olsa daha fazla yardım edilir.
Telefon ile WI-Fİ/BT aramayı açın, ana karta enerji
verin. WI-Fİ/BT ismi bulunca bağlanın. Bunun için
uygun bir uygulaması da olmalı. Aldığınız yer ile
iletişim kurun.

iletişim kurun.
Anakartım msi gaming b550 edge wifi
iletişim kurun.
Sorun şu led yanmiyor 5v luk makineye bagladik akim verdik yok sadece ilk 2 led yaniyor.Devre gg galiba 12v verince yanlışlıkla bozulmuş olabilir.Tamiri yapılıuor mu?

Her bir ledin içinde mcu var. Mercekle
bakarsanız görünür. O yandıysa çıkış vermez.
Ayrıca besleme hattı tüm ledlere gider.
Belki 12V verdiğinizde tümü yanmış olabilir.

Bu uçlar nereye bağlanıyor anakat üzerinde
bilmiyorum.

Her bir ledin içinde mcu var. Mercekle
bakarsanız görünür. O yandıysa çıkış vermez.
Ayrıca besleme hattı tüm ledlere gider.
Belki 12V verdiğinizde tümü yanmış olabilir.

Bu uçlar nereye bağlanıyor anakat üzerinde
bilmiyorum.
peki yandıysa nasıl tamir ederim

Şu çok gizli olan ana kart anladım kadarı ile bilgisayar ana kartı bildim kadarı ile (RGB ledler için yapılmış özel ana kartlar haric) her bilgisayar ana kartında böyle bir şey yok o ledleri süre bilmeniz için data uçundan kod gönderilmeli şu size gönderdim video izleyip bu ledler nasıl çalışır nedir anlamanızı tavsiye ederim konu gereksiz yere uzamasın
peki yandıysa nasıl tamir ederim

Şu çok gizli olan ana kart anladım kadarı ile bilgisayar ana kartı bildim kadarı ile (RGB ledler için yapılmış özel ana kartlar haric) her bilgisayar ana kartında böyle bir şey yok o ledleri süre bilmeniz için data uçundan kod gönderilmeli şu size gönderdim video izleyip bu ledler nasıl çalışır nedir anlamanızı tavsiye ederim konu gereksiz yere uzamasın
hocam anakartım msi b550 argb girişi var yani taktığın an yanması gerek yani muhtemelen ledin devresini 12v verdiğim zaman yaktım

Ledler yanmış bitmiş ölmüş. Tamir edilir mi hayır edilmez. Gidip yenisini alacaksın.

Ben Besleme tarafına takıldım. 5 v muymuş bu Led? 5 v besleme yaptılarsa çok ayıp etmişler. 5 v u nerden bulsun bu millet? Şerit Led dediğin 12 v olur olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri