Ws2812b led serit yanmiyor.

invictus07

Üye
Arkadaslar merhaba dün 3 metre ws2812b adreslenebilir serit led aldım anakarttan kontrol etmek icin yanlislikla 12v girisine taktim yanmadi sonra farkettim cikarip 5v girisine taktim ordada yanmadi soyle uc oraya tam oturmuyor kablonun ucundaki siyah seyi geriye cekince oturuyor aydinlatiyor fakat sadece ilk ve sondaki 4-5 piksel yaniyor sabit sorum şu eğer şerit ledi bozduysam nasil tamir ederim 270liram cop olsun istemiyorum eger bozmadiysam sorun ne konustugun adam anakartin 3 metre desteklemez 1 metre kes dedi 1 metre kestim yine bas ve sondaki pikseller yaniyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hatırladığım kadar yanması için kod yazmak gerekiyor. Önceki sene nodemcu ile 2 digit saat yapmıştım.

12V verince ilk bir-kaç modül yanmış olabilir.
İlk gerilim verdiğiniz yerden itibaren sıra ile
(kesme işaretli yerden) kesip deneyin.

Arkadaslar merhaba dün 3 metre ws2812b adreslenebilir serit led aldım anakarttan kontrol etmek icin yanlislikla 12v girisine taktim yanmadi sonra farkettim cikarip 5v girisine taktim ordada yanmadi soyle uc oraya tam oturmuyor kablonun ucundaki siyah seyi geriye cekince oturuyor aydinlatiyor fakat sadece ilk ve sondaki 4-5 piksel yaniyor sabit sorum şu eğer şerit ledi bozduysam nasil tamir ederim 270liram cop olsun istemiyorum eger bozmadiysam sorun ne konustugun adam anakartin 3 metre desteklemez 1 metre kes dedi 1 metre kestim yine bas ve sondaki pikseller yaniyor
Sorun ledleri süren kartta mı yoksa ledlerde mi? Öncelikle bunu tespit etmek gerek. Tüm ledleri sürecek şekilde bir arduino programı yazıp ledleri test ederek sorunun nereden kaynaklandığını bulup ondan sonra çaresine bakmak çözüm olabilir.

Sorun ledleri süren kartta mı yoksa ledlerde mi? Öncelikle bunu tespit etmek gerek. Tüm ledleri sürecek şekilde bir arduino programı yazıp ledleri test ederek sorunun nereden kaynaklandığını bulup ondan sonra çaresine bakmak çözüm olabilir.
Merhaba cevabiniz icin tesekkurler aurdionadna hic anlamiyorum elimde kontrolcu vs yok zaten youtubeda gorup almistim ledi technopatta adam 5 metre 30lu ledi bagliyor anakarta ve calisiyor hepsi ben 1 metre veya 3 metre bagliyorum sadece ilk ve son 4-5 piksel yaniyor
12V verince ilk bir-kaç modül yanmış olabilir.
İlk gerilim verdiğiniz yerden itibaren sıra ile
(kesme işaretli yerden) kesip deneyin.
Peki kesince anakarta nasil baglicam evde lehim yapamam ki

Bakıp incelemek lazım. Görseller varsa yardımcı olabilir. Bende de bir tane arızalı var, epeydir öylece duruyor fırsat olup bakmadım. Diğer bahsettiğim arduino ile kontrol edilendir. Komutlarla yanma sönme ve renkler belirleniyor.

Bakıp incelemek lazım. Görseller varsa yardımcı olabilir. Bende de bir tane arızalı var, epeydir öylece duruyor fırsat olup bakmadım. Diğer bahsettiğim arduino ile kontrol edilendir. Komutlarla yanma sönme ve renkler belirleniyor.
IMG-20220810-WA0010.jpeg

ilk ledler böyle yanıyor birde sonda 4-5 led yanıyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri