WPLSOFT DOPSOFT decimal değiştirme yardım!

Excuti

Üye
Merhaba yeni plc öğrenmeye başladım okuldaki hocam uygulama olarak otopark sistemi yapmamı istedi wpl softtan programlamayı bitirdim similasyonda çalışıyor fakat otopark kapasitesi karşılaştırması için cmp komutu kullandım birde "cmp d1 k10 m1" olarak komutu yazdım sıkıntısız çalışıyor ama otoparktaki kapasiteyi ileriye dönük uygulama olarak kontrol etmek istiyorum fakat cmp komutundaki sabit sayıyı(k10) ekrandan nasıl düzenleyebilirim bunun yolunu bulamadım araştırdım örneklere baktım bulamadım dop softtan sayısal daha gir kısmında sorun yok ama yazma adresini ne yapacağım nasıl olacak veya başka bir yol varmı hem karşılaştırmayı düzenleyip hemde otopark dolduktan sonra girişi kapatacağım bir yol

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Komutu cmp d1 d10 m1 seklinde düzenleyip hmi ekranına sayısal değer gir elementi koyun okuma ve yazma adreslerini d10 yapın artık hmi ekrandan istediğiniz gibi ayarlarsınız.

Komutu cmp d1 d10 m1 seklinde düzenleyip hmi ekranına sayısal değer gir elementi koyun okuma ve yazma adreslerini d10 yapın artık hmi ekrandan istediğiniz gibi ayarlarsınız.
Tamam ama ilk açtığımda benim otopark sayım 10 olmuyor ben açtığımda 10 olacak o bir gün gideceğim değer gir kısmına sayım 10 ama timer gibi 20 yapıcam 20 kalacak o şekilde olamıyor mu

Kapatıp açtığınızda son değer geri gelsin istiyorsanız kalıcı D alanlarını kullanmalısınız. Plc modelinizi bilmiyorum ama delta plc modellerinde d500 d600 arası genellikle kalıcı alana denk geliyordu.

Siz d500 ile d550 arasını kullanarak deneyin

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri