Word to bool?

SF Hatasına CPU Versiyonun neden olduğundan eminmisiniz, V7.0.5 V7.0 Aynı şeyler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar Merhaba
Elimde S7 300 bir PLC var. 313C 2 DP bu PLC de bir tane word'ün bir biti aktif olduğunda bir tane çıkışı SCl dilinde aktif etmek istiyorum. Tia Portal V 13 kullanıyorum. Ladder da yapmak çok kolay. Ayrıca tia portalda 1500 PLC ve 1200 PLC word'ün bir biti aktif olduğunda başka bir şartı aktif de edebiliyoruz. Ancak bu S300 plc olursa Word'ün bir bitini nasıl kullanırım. rica etsem yardımcı olurmusunuz?

TŞimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

My_word : WORD;
My_word_bits AT My_word: STRUCT
Bit_00 : BOOL;
Bit_01 : BOOL;
Bit_02 : BOOL;
Bit_03 : BOOL;
Bit_04 : BOOL;
Bit_05 : BOOL;
Bit_06 : BOOL;
Bit_07 : BOOL;
Bit_08 : BOOL;
Bit_09 : BOOL;
Bit_10 : BOOL;
Bit_11 : BOOL;
Bit_12 : BOOL;
Bit_13 : BOOL;
Bit_14 : BOOL;
Bit_15 : BOOL;
END_STRUCT;

My_Word_bits.Bit_00:=TRUE;

Sayın Fluke,

yukarıda söylediğiniz yöntemi denedim ancak S7 300 plc de olmuyor. söylediğiniz yöntem S7 1500 de oluyor. Bunu S7 300 de nasıl yaparım?

Sayın Fluke,

yukarıda söylediğiniz yöntemi denedim ancak S7 300 plc de olmuyor. söylediğiniz yöntem S7 1500 de oluyor. Bunu S7 300 de nasıl yaparım?
Bu kod S7 300 içindir. Örnek olarak verilmiştir ve kendinize göre uyarlamanız gerekir. Amacı size çalışan kodu yazmak değil mantığını göstermektir.

scl-jpg.43615

Ekli dosyalar

• SCL.JPG
    SCL.JPG
    54.4 KB · Görüntüleme: 70
Bu kod S7 300 içindir. Örnek olarak verilmiştir ve kendinize göre uyarlamanız gerekir. Amacı size çalışan kodu yazmak değil mantığını göstermektir
Merhaba yukardaki kodda değişkenlerin tipi nedir acaba tia portalda karşılığı nasıl oluyor hocam

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri