windows7 flash bellek iso ile yazdirma sorunu

mirza80

Üye
benim icin nostaljik bir lep top um var hp nx6310 buna flash bellekten format atmaya calisiyorum tum adimlari yapiyorum windows yukluyor kisimina kadar normal sonra pc kapabip tekrar acilacak diyor kapaniyor aciliyor tekrar formatlama kisminin en basina donuyor yani restart attiktan sonra format tekrar ilk adimdan baslatiyor bu neden kaynaklanir acaba

hard diskte problem var gibi ,
( bozuk kısımlar vardır , hard diskten ses geliyormuydu ?
formatta disk boyutlarını değiştirdiniz mi ?
yeni iz tam format gibi !!!

Merhaba yapmanız gereken işlem şu.
Format atmaya başladıktan sonra biliyorsunuz 2-3 defa yeniden başlıyor. Her yeniden başladığında usb belleği çıkarıp , windows logosunu görünce tekrar takmanız gerekmekte. Bu hatanın sebebi iso dosyanızın güncel olmaması , biosun güncel olmaması veya yazdırdığınız programdan kaynaklanıyor olabilir. Rufus ile yazdırmanızı tavsiye ederim.

Merhaba yapmanız gereken işlem şu.
Format atmaya başladıktan sonra biliyorsunuz 2-3 defa yeniden başlıyor. Her yeniden başladığında usb belleği çıkarıp , windows logosunu görünce tekrar takmanız gerekmekte. Bu hatanın sebebi iso dosyanızın güncel olmaması , biosun güncel olmaması veya yazdırdığınız programdan kaynaklanıyor olabilir. Rufus ile yazdırmanızı tavsiye ederim.
deneyecegim ama bu format olayina cok takildim yani meslegi birakmadan once bunlar 10 dk isti cok sey degismis hard disk bozuk degil evet ilk acilista usb yi tekrar gordugu icin tekrar tekrar basa donduk mantikli bir deneyeyim cikartip takma isini

tabiki biostan ayar yapmasam zaten o asamaya gelemezdim usb cikart tak yapiyorum acilirken islem tamamdiir bilgi ve paylasim icin tesekkurler

Bununla uğraşmak istemiyorsanız önce bilgisayarınızın Boot tuşunu öğrenin (Bios değil) Bilgisayar açık ve usb takılı iken boot tuşuna basın (genelde F12) ve gelen listeden USB'nizi seçin.Formattan sonra USB'den açılma derdiniz kalmaz.

Bilgisayarın devamlı USB'den açılmasının sebebi Biostan USB birinci sıraya çekildiği için her seferinde Bios önce USB'den açıyor.Siz USB'yi çıkardığınız zaman onu bulamayıp sıradaki dvd veya hard diske gidiyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri