Windows XP geri döndü!

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Microsoft öleceği günü heyecanla beklerken, Windows XP ona öyle bir kazık attı ki...

10 yaşındaki işletim sistemi Windows XP, hala yeni kullanıcılar kazanıyor olabilir mi? Net Applications'un raporu gösteriyor ki, Microsoft'un, hala dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows XP, Ocak 2012'de Pazar payını yüzde 47.19'a yükseltti. Bu rakam geçen sene Aralık ayında yüzde 46.52'ydi.

Raporun henüz ön izleme aşamasında olduğu, şirketin kalite kontrol ekibinin elinden geçmediği söyleniyor fakat bu rakamlarla bile XP'nin artışı çok şaşırtıcı.

Microsoft'un en son işletim sistemi, Windows 7, Ocak ayında Pazar payı kaybetti. Raporda, Windows 7'nin dünyadaki bilgisayarların yüzde 36.40'ında yüklü olduğu yazıyor. Bu rakam Aralık 2011'de yüzde 36.99'du. Windows Vista Pazar payının yüzde 8.22'sine sahip olurken, onu, yüzde 2.95 ile Mac OS X 10.6 ve yüzde 2.18 ile Mac OS X 10.7 izledi. "Diğer" sistemler ise dünyadaki bilgisayarların yüzde 3.06'sına yüklü.

Microsoft, 800 günden az bir süre sonra Windows XP için resmi desteği keseceği mesajını veriyor ve şirketlerin mümkün olan en kısa süre içerisinde Windows 7'ye geçmesi gerektiğini, destek vermeyi kesmelerinin ardından sistemin hackerların saldırılarına açık olacağı uyarısını yapıyor.

Microsoft, gelecek işletim sistemi Windows 8'i 2012 bitmeden önce yayınlamak istiyor. Windows 8'in beta sürümünün de Şubat ayı sonunda yayınlanması planlanıyor.

Alıntıdır.Asıl Kaynak:

Windows XP geri döndü! - CHIP Online Haber

Windows 98 den kopmakta zor olmuştu. Alışkanlıkları değiştirmek zor. :D
Az özellik az yük demektir.
Gün gelecek bu sistemleride unutacağız hey gidi DOS.

bence xp den sonra 7 yeni cag gibiydi vistaya kıyasla

8 i buyuk bir merakla beklıyorum

Vista, sakat doğmuştu ve öyle devam etti. Win7'de toparlayabildiler kendilerini.. Win8'in yapısı ve tasarımı da akıllı telefon tarzı bir şey olacak...

Son düzenleme:
xp ile sonrası çıkan programlar arası çok büyük farklar yok gibi

Bende yıllardır xp kullanıyorum win 7 çökme tehlikesi olduğunu duydum ve kullanımı xp kadar sade degil

Xp işletim sistemi basit ve anlaşılır oldu.
Ve galiba kolayca vazgeçilmeyecek.

win 7 sağlam xp ye nazaren cabuk sukoyvermiyor guvenlık gorsel olarak on planda olmasada gayet stabıl çalıyor

xp bence tüm işletim sistemlerinin en hızlısı bilgisayar bileşenlerini en güzel şekilde kullanıyor..

windows 7 çok kullanışlı ve cok güzel biraz da az ram yese .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri