windows saati sürekli yanlış görünüyor ne yapmalıyım

Uncle

Üye
Benim PC de tarih ve saat düzgün işlememktedir. Hergün PC yi açtığımda tarih ve saati düzeltmek zorunda kalıyorum. PC ye format attırdım ve bilgisayarcıma hatayı söylememe rağmen XP yi kurarken tamam demesine karşılık hala aynı.Ne yapmam gerekli? Bu konuda beni aydınlatacak arkadaşa şimdiden teşekkürler

Murat

Site Yetkilisi
Yönetici
Site Yetkilisi
Uncle ' Alıntı:
Benim PC de tarih ve saat düzgün işlememktedir. Hergün PC yi açtığımda tarih ve saati düzeltmek zorunda kalıyorum. PC ye format attırdım ve bilgisayarcıma hatayı söylememe rağmen XP yi kurarken tamam demesine karşılık hala aynı.Ne yapmam gerekli? Bu konuda beni aydınlatacak arkadaşa şimdiden teşekkürler

Sorun Makinadaki Bios Pilinde Olabilir

uzmanix

Üye
kardeşim kesinlikle bios pili 3 voltluk bir pil anakartının üzerinde yuvarlak yaklaşık gazoz kapağı kadar değiştirebilir sin

Evet aynı problemle bende karşılaştım bios pili nedeniyle böyle bir problemle karşılaşmışsındır pili değiştirdiğinde sorunda ortadan kalkacaktır

stranger

Üye
Kesinlikle arkadaslara katiliyorum.Bios pilini degistir hicbir problem kalmiyacaktir.

enderbekl

Üye
bios pili ni değiştir arkadaşım sorun hallolur unutuyor bios. :)

Bios pilleri 3 V luk CR2025 model türünde olan ince daire şeklinde yassı bir pil grubundandır. Ömür süreleri de 10000-12000 saate kadar dayanabilmektedir. Bu sorunun sadece pil değişimi yapılarak giderileceğini öneririm. Saygılarımla....

ertr01

Üye
arkadaşlar bios pilini değiştirecek fakat dikkat etmeli bios ayarlarını tekrar yapması gereke bilir. ::)

denny

Üye
pili değiştirmeden önce Denetim Ması> tarih ve saat ayarlından bi ayarla ve bulunduğun bölgeyi doğru seçersen internetten saati sürekli güncel tutar birde orda saat ayarlarını windows un sitesinden al gibi bir kutucuk var onuda aktive et..eğer işe yaramazsa pili değiştirmeyi düşüne bilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
117,244
Kullanıcılar
426,856
Son üye
furkanyunus

Yeni konular