Windows Live Cd

Murat

Site Yetkilisi
Yönetici
Site Yetkilisi
Bu Konuyu Okuyan Arkadaşlarımız Başlıga Bakıpta Aldanmasın Dağıtım Microsoft Yayını Degildir...

50mb Lık Bir Linux Live Cd Dağıtımıdır..

Peki Ne İşinize Yarayacak Bu Dağıtım

Bu Linux Sürümü İle Çökmüş Ve Çalışmayan Windows İçerisinde Kalan Çalışmalarınızı Başkabir Sürücüye veya Bir Taşınabilir Disc'e Aktarabilirsiniz

https://www.kontrolkalemi.net/drive/s/XjjCw6zi9IVqjzdGmbXCS2Hyihd97W
Linux-windows-live2.rar

Nasıl Kullanılır:

Start -> Programs -> A43 File Managementi Çaliştirarak Bilgisayarınızın Tüm Disk Sürücülerini Görebilir Ve Dosyalarınızı İstediginiz Başka Bir Sürücüye Aktarabilirsiniz..

Bunların Haricinde Yazılımın World Pad, Calculator ve Paint Özellikleri var

Not: Dosyayı İndirdikten Sonra Rar İçerisinden Çıkartıp Nero Veya Benzeri Bir Program İle Cd ye Yazdırmanız Gerekli Bence Bu Linux Sürümünü Önceden Cd Ye Yazılıp Bir Kenarda Bekletilmesinde Fayda Var

http://www.damnsmalllinux.org/download.html
programın orjinal kaynağı burasıdır. küçük lanet şey anlamına gelen damn small gerçektende 50 mb 'a göre oldukça verimli . daha önce çöken bir bilgisayardaki verileri kurtarmak için kullanmıştım. kopyalama işlemi biraz karışık olmasa çok daha iyi olacaktı. son olarak bu yazılımı boot seçimini usb flash disk olarak yaptıktan sonra bilgisayarı flash yardımıyla açmayıda sağlıyormuş. benim denediğim bilgisayar bu boot özelliğini desteklemediği için deneyemedim.

Bu sürüm tüm dosya tiplerini destekliyormu? Daha önce buna bezer knoppix kullanmıştım NTFS dosya biçimini desteklemiyordu. Sadece fat32'dosyalarını başka bir yere kopyalayabilmiştim.

ben kullandım . ntfs dosya sistemini tanıyor.

Hirens Boot CD: Hiren's BootCD Fan & Discussion Platform

Bu CD ile de çok acayip şeyler yapabiliyorsunuz. Teknik servisin el çantası.. İçinde Live Windows PE de var, Linux da var, DOS programları da var..
Aktif olarak kullanıyorum ve tavsiye ederim.
Programı sürekli güncelliyorlar kendi sitesinde..

DSL'yi biliyordumda verilen SS'ler DSL'den değişik geldi bana. İndirip bakalım. Teşekkürler.

Bu windows live cd ,format atılmış,işletimsistemi yüklenmiş bilgisayardaki
resim ve videoları kurtarır mı?

format atılmış bilgisayar için dosya kurtarma (file recovery) yazılımları deneyin

easy recovery diye bişey denedim.
gerçektende formatlanmış ve bölümlenmiş diski geri getirdi.süper...
resimler biraz bozuk ama işe yarar kısım saglam.

Virüslü bilgisyarlardan veri kurtarmak için slax ı tavsiye ederim arkadaşlar hemde tamamen türkçe. -----http://www.slax.org/ ----200 mb ve flash bellekten çalışıyor kurulum gerektirmiyor. sadece çalışan bir bilgisayardan slax ı flaş belleğe kopyalıyorsunuz boot klasöründen bootish.bat dosyasına tıklayıp boot edilebilir yaptıktan sonra virüslü bilgisayarı flash bellekten acıyoruz ve bu kadar. aylardır kullanıyorum ve bence mükemmel bir linux dağıtımı..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri