Windows kurma, sürücü, program yükleme ve virüs dertlerine SON!!!

yedekleme programı gibi mi veriler 100gb ise programda 100gb lık bir alanmı kullanıyor..yoksa nasıl geri getircek..

Yedekleme yaptığı doğru.
Tam olarak ifade etmek gerekirse; Harddisk'in o anki fotoğrafını (image) çekiyor.
Diskte ne var ne yok ise, bunların diskteki konumları da dahil herşeyi yedekliyor.

Ghost'un sıkıştırma özelliği de var.
Yani 100GB'lık bir veri yedeklenirken daha az alana kopya alabiliyor ama bu işlem oldukça uzun sürüyor.
Sıkıştırma kullamazsan hızlı çalışıyor.

Makinamdaki disk SATA ve Ghost ile tanımama sorunu yaşamadım.
Flash bellekleri bile tanıyor :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Smart Recovery kullanıyorum çok mükemmel. Anlık yedeklemeler de alabiliyor sistem başlarken windows dan önce devreye girip sistemin yedeğini alıyor kesinlikle çökme gibi durumlarda zamanlanmış görevlere almış oldugunuz yedeklere geri döndürüp tertemiz bir şekilde çalışmanıza devam edebiliyorsunuz. Lisanslı bir programdır. Bunun alternatifi olarak da Rollback Rx programı var buda çok mükemmel tavsiye edebilirim... 200 Gb lik alanı rahatlıkla çok kısa bir sürede yedekleyebiliyor bu programlar ve yedekleme boyutu da 3-5 gb kadar bir alana sıkıştırıyor...

süper.. ilk önce nasıl oluşum yapılacak detaylı bir inceleyelim dediğiniz gibiyse format atma tekrar tüm yazılımları yükleme gibi bir derdimiz olmayacak .
çok teşekkürler..

Buna alternatif olarak Acronis True İmage öneririm ve bir uyarı yapayım arkadaşlar. Recovery yaparken elektirik kesintisi olursa c ve d diskini formatlamadan kurtaramıyorsunuz.

Bu tarz programlar çok güzel ama şimdiki pc lere özellikle Win 7 kurulumu çok kısa sürüyor. Eskiden kullanıyordum ama şimdi bende bıraktım

Bende acronis diyorum kullanımıda çok kolay ve pratik

Ghost peogramını kurun driver ve programlarınız formattan sonra bile silinmesin. En iyisi Norton Ghosttur.

bilgisayarım imajı almak dedikleri bu olsa gerek her halde

Deepfreeze oldukca guzel bir programdir...gereksiz formattan kurtarir

acronis boot cd ile recovery almakta geri yüklemekte çok basit.Cd ile çalıştırıldığı için ayağınızı işletim sistemine bağımlılıktan tamamen kesiyor.Nortonu hiç kullanmadım.Oda aynı işi yapıyormuş ama ben acronis çok pratik diye onu kullanıyorum.Paylaşım için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri