Windows ek bölümünü ssdye değilde hdd'ye oluşturuyor

Arkadaşlar Windows 10'u kurmaya çalıştığımda şöyle bir sorunla karşılaşıyorum Windows 10 kurtarma bölümünü SSD'ye kurmak istiyorum ama SSD kısmında ek bölümleri oluşturmuyor. HDD yeni bölüm eklediğim zaman o zaman ek bölüm oluşturuyor ben SSD'de oluşturmasını istiyorum ne yapabilirim? HDD'yi Caddy ile CD-ROM yerine bağladım format ekranında yeni bölüm oluştururken böyle oluyor sistemi SSD'ye yüklemek istiyorum? Bir türlü yapamadım?

CD/ROM yerinde HDD var ise sistem first boot device olarak HDD yi görür.
HDD yi tamamen çıkartıp sadece SSD ye kurulum yapmalısın.

CD/ROM yerinde HDD var ise sistem first boot device olarak HDD yi görür.
HDD yi tamamen çıkartıp sadece SSD ye kurulum yapmalısın.
Önce söküp formatladım fakat daha sonra taktığımda sistem görüyor ama bu sefer ne CMD'den neden bilgisayarı kısmında biçimlendirme yapmanız gerek yazıyor aygıt yönetici dahi biçimlendirmeye başlıyor öyle kalıyor D'yı kullanmak için önce disk biçimlendir diyor biçimlendire bastığımda PC kasmıyor işlem yapıyorum ama biçimlendirme hiç ilerlemiyor ve bitmiyor yaklaşık 10 dakikadır bekliyorum.

Önce söküp formatladım fakat daha sonra taktığımda sistem görüyor ama bu sefer ne CMD'den neden bilgisayarı kısmında biçimlendirme yapmanız gerek yazıyor aygıt yönetici dahi biçimlendirmeye başlıyor öyle kalıyor D'yı kullanmak için önce disk biçimlendir diyor biçimlendire bastığımda PC kasmıyor işlem yapıyorum ama biçimlendirme hiç ilerlemiyor ve bitmiyor yaklaşık 10 dakikadır bekliyorum.
Kurulumu baştan yapmalısın.
SSD yi tak HDD yi çıkartıp yerine orijinal CD/ROM u tak.
Format at ve sistemi kur düzelir.
Benzer sorun bu arkadaşta da vardı hallettim.
https://elektronikprojeler.com/index.php/topic,7978.0.html

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri