Windows 7 Home Premium 64Bit 4 Gb Ram Desteklemiyor

TheTurk

Üye
Arkadaşlar bilgisayarımda yeni farkettim. 4 Gb Ram takılı olmasına rahmen Yüklü Bellek 4 GB - "Kullanabilir Miktar 3.00 GB" olarak görünüyor. Bu konuda nasıl çözüme ulaşabilirim?

Anakart : Intel Core 2 Quad Q8200 , 2333 Mhz
Anakart Adı : Gigabyte GA-G31M-ES2L v1 (2 PCI , 1PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Anakart Çipseti : Bearlake G31
Sistem Belleği; Trial Version
DIMM!: Kingston
DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 Mhz) (5-5-5-15 @ 333 Mhz) (4-4-4-12 @ 266 Mhz)
Bios Türü : Award Modular (02/05/09)

Bilgisayarımın özelliklerini de yazdım. Yardımlarınız için teşekkürlerimi borç bilirim.

Saygılarımla;

1gb ı ekran kartı kullanıyor olabilir...harici bir ekran kartı kullanıyor musunuz yoksa ana kartın onbard vga çıkışından mı görüntü alıyor sunuz?

Evet harici ekran kartı kullanıyorum... Neden Ekran kartım RAM'den kullansın ki ?

Ati Radeon HD 2600 PRO (1024 MB)

Harici ekran kartı kullanıyorsanız ekran kartıdan olmaması gerek..
ramlarde de bir sıkıntı olabilir tekrar bir söküp takın olmazsa..
bir de sitem ramıni görüntüleyen başka programlar(sıw vs.) kullanarak sistem ramine bir bakın olmazsa..

ekran kartında haricide olsa bilgisayar şu anda 1gb daha ayırmış. demek okdar kasıyorsun makinayı. ram lerde sorun olsa yüklü ram 4 gb demez. yani

Biraz inceledim de ; 4 GB Ram var ... 3 GB ı Kullanılabilir... Yani snein kasan şu an 1 GB Ram içn kullanılıyor .. Endişelencek bir durum yok ...

dosdum senın ekran kartın 1gb paylasımlı ekran kartı .... ramlarda sorun yok... ekran kartın kullanıyo sakın ol :):):

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri